با هدف جلوگیری از گسترش کرونا؛ بلژیک از معلمان مدارس آزمایش بزاق می‌گیرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اقدام جدید دولت بلژیک در واکسیناسیون علیه کرونا
اقدام جدید دولت بلژیک در واکسیناسیون علیه کرونا   -   کپی رایت  AP Photo

دولت بلژیک روز چهارشنبه ۲۲ بهمن (۱۰ فوریه) اعلام کرد قصد دارد در قالب یک طرح آزمایشی از معلمان و کارکنان مدارس تست بزاق به عمل آورد تا از گسترش بیشتر ویروس کرونا در مکان‌های عمومی جلوگیری کند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت بلژیک، مقامات فدرال و استانی بر روی این طرح به توافق رسیده‌اند و قرار است طی شش هفته آینده از ۲۵۰۰ نفر تست گرفته شود.

برنامه جدید ناظر به مدارس مقطع متوسطه، راهنمایی، ابتدایی و مهدکودک‌ها است و مقطع تحصیلات عالی و تکمیلی را در بر نمی‌گیرد.

در این برنامه که با حضور داوطلبانه افراد برگزار می‌شود از شرکت‌کنندگان خواسته خواهد شد تا هفته‌ای یک بار آزمایش کرونا را با بزاق خود و به هنگام صبح در خانه انجام دهند.

غربالگری بیماران کووید-۱۹ با استفاده از بزاق انتهای بینی، که روش جایگزینی برای آزمایش موسوم به پی‌سی‌آر است، یکی از قابل‌اطمینان‌ترین روش‌ها برای تشخیص ابتلا به شمار می‌رود.

این روش از ماه نوامبر در شماری از خانه‌های سالمندان در بلژیک انجام شده است و مقامات دولتی می‌گویند نتیجه آن رضایتبخش بوده است.

دولت در بیانیه خود آورده است: «برای کودکان و جوانان ما بسیار مهم است که مدارس بتوانند باز بمانند و به کار خود ادامه دهند. به همین دلیل است که باید عفونت‌ها شناسایی و شیوع به سرعت مهار شود.»

بلژیک با بیش از ۲۱ هزار کشته یکی از کشورهای اروپایی است که بیشتر از دیگر کشورها تحت تاثیر همه‌گیری کرونا قرار گرفته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید