Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

۱۱ نفر از معدنچیان گرفتار در معدن طلای «هوشان» چین نجات یافتند

Luan Qincheng/Xinhua
Luan Qincheng/Xinhua Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این ۱۱ معدنچی که به‌شدت ضعیف شده بودند و به سختی به پرسش‌های امدادگران پاسخ می‌دادند، پس از رسیدن به سطح زمین در حالی که یک چشم‌بند سیاه بر چهره داشتند و درون پتو پیچیده شده بودند، با آمبولانس به مکانی امن برای درمان منتقل شدند.

آگهی

امدادگران چینی پس از ۱۴ روز تلاش سرانجام توانستند بامداد یکشنبه ۱۱ معدنچی را که در معدن طلای «هوشان» واقع در استان شاندونگ چین در زیر زمین حبس شده‌اند، نجات دهند. امدادگران در حال تلاش برای یافتن ۱۰ معدنچی دیگر هستند.

بنا بر گزارش رسانه‌های چین، افراد نجات یافته که به‌شدت ضعیف شده بودند و به سختی به پرسش‌های امدادگران پاسخ می‌دادند، پس از رسیدن به سطح زمین در حالی که یک چشم‌بند سیاه بر چهره داشتند و درون پتو پیچیده شده بودند، با آمبولانس به مکانی امن برای درمان منتقل شدند.

نخستین معدنچی صبح امروز به وقت محلی به سطح زمین آورده و به بیمارستان منتقل شد. این فرد بسیار ضعیف شده بود.

پس از چند ساعت، ۱۰ معدنچی از بخش دیگری از معدن بیرون کشیده شدند. مکان این افراد پیش از این شناسایی شده بود و امدادگران توانسته بودند به‌وسیله طناب‌های باریک برای گرفتارشدگان خوراکی، دارو و کاغذ و مداد بفرستند.

مقام‌های چینی روز پنجشنبه گذشته گفته بودند که برای رسیدن به گروه ۱۰ نفره باقی مانده از معدنچیان ممکن است دو هفته زمان نیاز داشته باشند.

برخی از معدنچیان نجات یافته قادر به راه رفتن بودند اما برخی دیگر به دلیل ضعف شدید نمی‌توانستند روی پاهای خود حرکت کنند.

۲۲ کارگر معدن در اثر یک انفجار زیرزمینی درون این معدن طلا، از ۱۰ ژانویه در اعماق زمین گرفتار شده‌اند. تا کنون مرگ یک معدنچی به دلیل شدت جراحات تایید شده است.

حوادث معدن در چین کم‌سابقه نبوده است. در آخرین نمونه از چنین حوادثی، ماه دسامبر سال گذشته ۲۳ معدنچی بر اثر نشت گاز کربنیک در یک معدن زغال‌سنگ این کشور جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معدنچیان چینی محبوس در اعماق زمین؛ «هنوز ۱۵ روز دیگر وقت لازم است»

تلفن ضدآب به کارگران چینی گرفتار در اعماق معدن طلا رسید

چین: امید به‌نجات معدنچیان مدفون‌شده جان گرفت