تلفن ضدآب به کارگران چینی گرفتار در اعماق معدن طلا رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تلاش امدادگران برای نجات معدنچیان در شرق چین
تلاش امدادگران برای نجات معدنچیان در شرق چین   -  کپی رایت  AFP

تلاش برای نجات کارگران مدفون شده زیر آوار یک معدن طلا در چین با ورود شانزده تیم علمیاتی امداد و نجات و نیز ده‌ها کادر بخش پزشکی وارد مرحله تازه‌ای شد.

این عملیات برای نجات جان دوازده معدنچی صورت می‌گیرد که از ۱۰ روز پیش در پی وقوع انفجاری در یک معدن طلا در استان شاندونگ واقع در شرق چین زیر آوار گرفتار شده‌اند.

امید برای نجات معدنچیان حادثه دیده دو روز پیش با تلاش امدادگران برای ایجاد مجرایی باریک جهت برقراری ارتباط تقویت شد.

در پی این اقدام معدنچیان توانستند از طریق همین مجرا دست نوشته‌ای را با میله‌ای که امدادگران به آنها رسانده بودند به تیم امداد و نجات منتقل کنند و همین امر امید‌ها نسبت به زنده بودن حادثه دیدگان را تقویت کرد.

رسانه‌های محلی اعلام کرده‌اند که در جریان انفجار معدن طلای «هوشان» که در حومه شهر «یانتای» در استان شاندونگ واقع شده دست کم بیست و دو معدنچی زیر آوار گیر کرده‌اند. با این احتساب غیر از دوازده کارگری که امید به زنده ماندن آنها دو روز پیش تایید شد از ۱۰ معدنچی دیگر خبری در دست نیست.

امدادگران پس از دریافت یادداشت امیدوار کنندهِ دو روز پیش موفق شدند روز سه‌شنبه تلفن‌ ضد آب را به ۱۱ معدنچی گرفتار در زیر زمین برسانند و با  ارتباط برقرار کنند.

سرپرست تیم امداد پزشکی که برای کمک به معدنچیان به محل اعزام شده است به خبرنگاران گفت که بیش از ۸۰ پرسنل کادر درمانی از جمله متخصصان تغذیه، جراحان مغز و اعصاب، روانشناسان و متخصصان درمان آسیب‌های روحی به حال آماده‌باش درآمده‌اند تا پس از نجات حادثه دیدگان در صورت لزوم به درمان آنها بپردازند.

کانال‌هایی که تیم‌های امدادی طی دو روز گذشته حفر کرده‌اند این امکان را بوجود آورده تا پیش از عملیات تخلیه بتوان برای حادثه دیدگان غذا، دارو، پتو و دیگر مایحتاج اولیه فرستاد. این از کانال‌ها همچنین برای تخلیه آب نیز استفاده می‌شود.

تماس با معدنچیان حادثه دیده که روز سه شنبه صورت گرفت نشان داد که از میان دوازده فردی که دسترسی به آنها میسر شده هشت تن در سلامت کامل به سر می‌برند، دو نفر حال چندان مساعدی ندارند و یک نفر نیز پس از انفجار به دلیل ضربه در ناحیه سر در حالت کما قرار دارد.

دوازدهمین معدنچی که امید به زنده بودن وی با ارتباط‌ روز سه شنبه تقویت شده، تنها در بخش دیگری از معدن به سر می‌برد و دچار مصدومیت شده است.

مدیریت عملیات امداد و نجات در این حادثه از سوی رسانه‌های دولتی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و گفته می‌شود که دو کارمند ارشد نیز به دلیل همین انتقادها از کار برکنار شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید