Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کانادا احتمالا «پسران مفتخر» را همردیف داعش در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد

گروه راست‌گرای افراطی پراود بویز ایالات متحده آمریکا
گروه راست‌گرای افراطی پراود بویز ایالات متحده آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر امنیت عمومی کانادا: «آن‌ها طرفدار برتری نژاد سفید، یهودستیز، مسلمان‌ستیز و زن‌ستیز هستند.»

آگهی

کانادا احتمالا گروه موسوم به «پراود بویز» (پسران مفتخر) را در فهرست گروه‌های تروریستی این کشور قرار می‌دهد. این تصیم در پی مشارکت این گروه راست‌گرای افراطی در حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا در روز ششم ژانویه گرفته شده است.

به گزارش نیوزویک بیل بلر، وزیر امنیت عمومی کانادا به شبکه سی‌تی‌وی نیوز گفت که وی در پی حمله به ساختمان کنگره به افزودن گروه‌های افراطی به فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی دولت کانادا «فکر کرده است.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در صورت شناسایی «پسران مفتخر» به‌عنوان یک گروه تروریستی، این سازمان شبه‌نظامی آمریکایی در کنار القاعده، داعش و بوکوحرام در سیاهه نهادهای دهشت‌افکن کانادا قرار خواهد گرفت.

آقای بلر می‌گوید:‌ «ما به‌شدت نگران انگیزه‌های ایدئولوٰیک خشونت‌بار افراطی‌ها، از جمله گروه‌های نظیر پراود بویز هستیم. آن‌ها گروه‌های سفیدبرترانگار (طرفدار برتری نژاد سفید) یهودستیز، اسلام‌‌ستیز و زن‌ستیز هستند. آن‌ها سرشار از نفرت و خطرناک هستند.»

وزارت امنیت عمومی کاناد و شخص وزیر، درباره اینکه این تصمیم چه زمانی اجرایی خواهد شد، توضیحی نداده اند.

وزیر امنیت عمومی کانادا با اشاره به جدیت دولت برای مقابله با گروه‌های راست‌گرای افراطی گفت: «ما با دقت درباره این موضوع کار می‌کنیم تا مطمئن شویم جایی که شواهد و اطلاعات وجود دارد، پاسخ مناسب به این سازمان‌ها بدهیم.»

پیش از این، جاگمیت سینگ، رهبر حزب دموکراسی نوین کانادا، یک روز پس از حمله به کپیتول، با انتشار طوماری خواستار گنجاندن نام پراود بویز در لیست گروه‌های تروریستی دولت کانادا شده بود.

قراردادن نام پراود بویز در فهرست گروه‌های تروریستی ایالات متحده، با توجه به مرزهای فراخ آزادی بیان و تجمع (متمم اول) و آزادی حمل سلاح (متمم دوم) قانون اساسی بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

پلیس فدرال ایالات متحده (اف‌بی‌آی) در سال ۲۰۱۸ گزارش‌های رسانه‌‌ای مبنی بر طبقه‌بندی پراود بویز به‌عنوان یک گروه «افراط‌گرای مرتبط با ملی‌گرایی سفید» را رد کرده بود.

منابع بیشتر • نیوزویک

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از رهبران «پسران مفتخر» بابت حمله به کنگره آمریکا به ۱۷ سال زندان محکوم شد

یورش به کنگره؛ پسر قاضی نیویورک با قرار وثیقه ۱۰۰ هزار دلاری آزاد شد

ویدئویی از یورش حامیان ترامپ به کنگره آمریکا؛ فریادهای پلیس جوان گرفتار