ویدئویی از یورش حامیان ترامپ به کنگره آمریکا؛ فریادهای پلیس جوان گرفتار

Status Coup
Status Coup   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

مامور جوان حفاظت از کنگره تلاش دارد مقابل شورشیان بایستد اما لای در فلزی و سپرش گیر افتاده و فریاد می‌زند: «کمک کنید، کمک کنید»

این ویدئو روز چهارشنبه ۶ ژانویه در واشنگتن ضبط شده است که در آن یک مامور جوان حفاظت از کنگره با دهنی خونین تلاش دارد مقابل شورشیان بایستد اما لای در فلزی و سپرش گیر افتاده و فریاد می‌زند: «کمک کنید، کمک کنید». با این حال گروهی از مهاجمان خشمگین به شدت به بدن او فشار می‌آورند.

در این بین، فردی که ظاهرا یکی از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حامیان ترامپ است، برای کمک به مامور جوان صفحه‌ محافظ کلاه ایمنی را به روی صورت او بر می‌گرداند.

در میان تصاویری که پلیس ایالات متحده از روی آنها مشغول شناسایی عاملان یورش به ساختمان کپیتول است، این ویدئو نیز در شبکه‌های اجتماعی به‌طور گسترده پخش شد که در آن ماموران پلیس در حال مقاومت در برابر یورش هواداران دونالد ترامپ هستند.

AP Photo / Status Coup
پلیس جوان فریاد می کشد «کمک کنید»AP Photo / Status Coup

این گروه‌ از ماموران پلیس مشغول محافظت از ضلع غربی ساختمان کنگره بودند که با یورش طرفداران دونالد ترامپ به این ساختمان مواجه شدند.

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داد که «افرادی مسلح به لوله‌های فلزی، اسپری فلفل و دیگر سلاح‌ها توانستد از لایه حفاظتی پلیس عبور کنند.»

در یورش طرفداران خشمگین رئیس‌جمهوری آمریکا به کاپیتول، مقر مجلس نمایندگان و سنای آمریکا پنج نفر از جمله یک افسر پلیس کشته شدند.

مطالب مرتبط