Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یورش هواداران ترامپ به کنگره آمریکا؛ یک مأمور پلیس هم جان باخت

یورش حامیان ترامپ به کنگره آمریکا
یورش حامیان ترامپ به کنگره آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار افرادی که در یورش حامیان دونالد ترامپ به کنگره آمریکا جان باختند به پنج نفر رسید

آگهی

در پی مرگ یک مأمور پلیس در جریان اشغال ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن در روز چهارشنبه، شمار جان‌باختگان این رویداد به ۵ نفر رسید.

پلیس کنگره آمریکا اعلام کرد این مأمور که برایان سیکنیک نام داشت در «درگیری فیزیکی» با هواداران ترامپ در روز چهارشنبه مجروح شده بود و در ساعت ۹ و نیم شامگاه پنجشنبه به وقت واشنگتن بر اثر شدت جراحات، در بیمارستان درگذشت.

رویارویی پلیس با حامیان ترامپ
کنگره آمریکارویارویی پلیس با حامیان ترامپ

پلیس واشنگتن پیش از این گفته بود که چهار غیرنظامی در حمله روز چهارشنبه به ساختمان کنگره جان باخته‌اند که یکی به دلیل تیراندازی پلیس در داخل کنگره و سه نفر دیگر به دلایل «فوریت پزشکی» درگذشته‌اند.

دونالد ترامپ، در آخرین پیام ویدئوی خود یورش به ساختمان کنگره را محکوم کرد. وی که پیش‌تر از حامیان خود خواسته بود در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در واشنگتن تجمع و تظاهرات کنند، در روز حادثه و بدنبال تجمع هوادارانش در کنگره گفت که آنها را «دوست دارد» و از حامیانش خواست به آرامی محل را ترک کنند.

آقای ترامپ در آخرین پیام ویدئوی خود در حالی از انتقال «آرام، قانونمند و روان قدرت» سخن گفت که شکایت‌های متعددش از روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در دادگاه‌های فدرال و دیوان عالی آمریکا ره به جایی نبرده است.

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده که به زودی سوگند یاد خواهد کرد در انتخابات روز ۳ نوامبر (۱۳ آبان) توانست با پیروزی در اکثر ایالت‌های سرنوشت ساز و با ۳۰۶ رای در برابر ۲۳۲ رای دونالد ترامپ را در کالج الکترال شکست دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اف‌بی‌آی: در مراکز تمامی ۵۰ ایالت آمریکا احتمال اعتراض‌های مسلحانه می‌رود

کاربران اینترنت برای «شکار تسخیرکنندگان کنگره» به‌یاری پلیس می‌شتابند

دولت آلمان از بیم حمله مشابه کنگره آمریکا حفاظت پارلمان را بیشتر می‌کند