جوان مسلمانی را که در فرانسه جشن کریسمس گرفته بود «سفیدزاده کثیف» خواندند

کریسمس در شهر استراسبورگ در شرق فرانسه
کریسمس در شهر استراسبورگ در شرق فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این جوان ۲۰ ساله پیش از آنکه مورد ضرب و جرح قرار گیرد پیامی تهدیدآمیز دریافت کرد که در آن «سفیدزاده کثیف» خوانده شده بود. یکی از آشنایانش در این پیام خطاب به وی نوشته بود: «به تو نشان خواهم داد که عرب واقعی یعنی چه!»

آگهی

اشتیاق یک جوان مسلمان فرانسوی برای جشن گرفتن کریسمس باعث شد که پس از دریافت پیام های تهدیدآمیز در شبکه های اجتماعی مورد ضرب و جرح قرار گیرد.

این مرد ۲۰ ساله که در شهر بلفور در شرق فرانسه زندگی می کند تصاویری از خود در حال جشن گرفتن کریسمس را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود. یکی از آشنایان او پس از مشاهده این جوان مسلمان در حال صرف شام شب کریسمس در پیامی تهدیدآمیز او را «سفیدزاده کثیف» خطاب کرده و نوشته بود: «به تو نشان خواهم داد که عرب واقعی یعنی چه!»

تهدیدکننده این جوان مسلمان او را از زمان مدرسه و همچنین دوره حضور در یک باشگاه ورزشی می شناخت. وی هم مدرسه ای پیشین خود را به قرار ملاقات دعوت کرد اما جوان ۲۰ ساله مسلمان پس از حضور در محل قرار از سوی پنج نفر مورد ضرب و جرح قرار گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یک مرد جوان مورد حمله قرار گرفت زیرا کریسمس را جشن گرفته بود و "عرب خوبی" نبود.
ژرالد دارمنن
وزیر کشور فرانسه

مهاجمان پس از آنکه به شدت این جوان را کتک زدند او را تهدید کردند که نباید بابت این رویداد به پلیس شکایت کند. مادر این جوان مسلمان که افسر پلیس قضایی فرانسه است در مورد حادثه روی داده برای فرزندش می گوید: «او به دام افتاد. [...] اینها رفتارهایی تعصب آمیز و نژادپرستانه است.»

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه در واکنش به این حادثه در صفحه توئیتر خود نوشت: «یک مرد جوان مورد حمله قرار گرفت زیرا کریسمس را جشن گرفته بود و "عرب خوبی" نبود.»

وی در ادامه افزود: «جدایی طلبی جایی در کشور ما ندارد. نژادپرستی هر منشایی که داشته باشد جایی [در فرانسه] نخواهد داشت.»

پلیس فرانسه تحقیق درباره حادثه ضرب و جرح این جوان مسلمان را آغاز کرده است.

جشن کریسمس با کمرنگ شدن جنبه مذهبی آن در بسیاری از کشورها از جمله فرانسه تا حدودی تبدیل به یک جشن سنتی شده است که تبلیغات تجاری زیادی برای آن صورت می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت فرانسه برای مبارزه با «جدایی‌طلبی» ۷۶ مسجد را بازرسی می‌کند

حمله نیس؛ جوانان مسلمان فرانسوی از کلیسا محافظت می‌کنند

رهبر شورای مسلمانان فرانسه: مسلمانان در این کشور تحت فشار نیستند