اختلال جهانی و قطع دسترسی میلیون‌ها نفر به اینستاگرام

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اینستاگرام
اینستاگرام   -  Copyright  AP Photo

شبکه اجتماعی اینستاگرام روز جمعه ۱۸ دسامبر (۲۸ آذر) برای ساعاتی دچار اختلال شد و کاربران در نقاط مختلف جهان نتوانستند به آن دسترسی پیدا کنند.

نهاد ناظر اینترنتی DownDetector که به طور تخصصی موارد ایجاد اختلال در وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را رصد می‌کند می‌گوید اختلال در اینستاگرام از حدود ظهر جمعه به وقت اروپای غربی آغاز شده است و تا ساعت ۳ عصربه اوج خود رسیده است.

بنا بر آمار این نهاد در اثر اشکال به وجود آمده ۷۲ درصد کاربران نتوانسته‌اند محتویات جدید صفحه اصلی اینستاگرامشان را ببینند، حدود ۲۰ درصد در ورود به این شبکه اجتماعی دچار مشکل شده‌اند و تقریبا ۶ درصد نیز نتوانسته‌اند از نسخه رومیزی اینستاگرام استفاده کنند.

به نظر می‌رسد اختلال در اینستاگرام به صورت یکدست اتفاق نیفتاده چرا که دسترسی به این شبکه اجتماعی برای مناطقی امکان‌پذیر نبوده است، در حالی که پاره‌ای در نواحی دیگر توانسته‌اند بدون مشکل از آن استفاده کنند.

کاربران در شبکه‌‌های اجتماعی دیگر همچون توییتر با هشتگ #Instagramdown ابراز نارضایتی کرده‌اند. اینستاگرام هنوز درباره علت اختلال امروز توضیحی منتشر نکرده است.

پیشتر در این ماه اینستاگرام، فیسبوک و واتس‌اپ دچار اختلال‌های مشابهی شده بودند. این هفته همچنین سرویس‌های گوگل همچون یوتیوب و گوگل آفیس دچار اختلالات گسترده‌ای شده بودند.

هنوز مشخص نیست آیا ارتباطی میان این قطعی‌‌ها وجود داشته است یا نه.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید