Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اینستاگرام بار دیگر حساب کاربری علی خامنه‌ای را بست

علی خامنه‌ای
علی خامنه‌ای Copyright AP/CANVA
Copyright AP/CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در اقدام جدید این شبکۀ هم‌رسان، حساب کاربریِ «فرانسوی‌زبان» علی خامنه‌ای بسته شده است. اینستاگرام پیش از این در ماه ژانویه نیز حساب کاربری «انگلیسی‌زبان» او را بسته بود.

آگهی

شبکه اجتماعی اینستاگرام بار دیگر حساب کاربری علی خامنه‌ای، رهبر ایران را بست. در اقدام جدید این شبکۀ هم‌رسان، حساب کاربریِ «فرانسوی‌زبان» او بسته شده است.

اینستاگرام پیش از این در ماه ژانویه سال جاری میلادی نیز حساب کاربری «انگلیسی‌زبان» علی خامنه‌ای را بسته بود.

علت مسدود شدن دوبارۀ حساب او، آن است که در پی سربریده شدن یک معلم فرانسوی توسط یک اسلامگرای افراطی به دلیل نشان دادن کاریکاتورهایی از محمد، پیامبر مسلمانان در کلاس و حمایت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از این اقدام معلم، علی خامنه‌ای به انتقاد شدید از سیاست دولتمردان فرانسه پرداخت و در پیامی در حساب فرانسه‌زبان خود در شبکه‌های اجتماعی، خطاب به جوانان فرانسه نوشت که «از رئیس جمهور خود بپرسید چرا از توهین به پیامبر خدا حمایت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌شمارد اما در مقابل تردید در هولوکاست را جرم می‌داند و افرادی که در این باره سخن می‎گویند را به زندان می‌اندازد؟»

با وجود بسته شدن این حساب، پایگاه اطلاع رسانی آقای خامنه‌ای روز جمعه حساب جدیدی را بار دیگر به نام او در اینستاگرام برای مخاطبان فرانسوی‌زبان ساخت و پیام او به جوانان فرانسه را دوباره در این حساب منتشر کرد.

علی خامنه‌ای
حساب کاربری جدیدعلی خامنه‌ای

علی خامنه‌ای این پیام را در دیگر صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی از جمله در توییتر نیز منتشر کرده که همچنان قابل رؤیت است.

توییتر دو روز پیش از این، در پاسخ به انتقادات به این شبکه اجتماعی در عدم حذف پیام‌های علی خامنه‌ای دربارۀ هولوکاست یا حتی عدم برچسب زدن آنها (مانند آنچه در قبال پیام‌های توییتری دونالد ترامپ دیده شده) پاسخ داد که سیاست‌های این شبکه اجتماعی برای حذف یا برچست زدن به پیام‌ها روشن است.

از جمله اینکه پیامی از سوی این شبکه به عنوان «اطلاعات نادرست» برچسب زده می‌شود که یا مطالب آن نوعی «دستکاری» در اطلاعات منتشر شده از سوی رسانه‌ها بویژه در موضوعات مرتبط با سلامت و کووید۱۹ باشد، یا مطالبی با هدف دخالت در انتخابات و اعمال فشار بر رای دهندگان.

این شبکه اجتماعی همچنین اعلام کرد که پیام‌های توییتری خامنه‌ای دربارۀ هولوکاست (و نه پیام‌هایی که او اسرائیل را تهدید می‌کند)، از آن رو حذف نشده که اگرچه انکار هولوکاست در برخی کشورها از جمله آلمان و اتریش و استرالیا جرم است اما در ایالات متحده آمریکا جرم محسوب نمی‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلال جهانی و قطع دسترسی میلیون‌ها نفر به اینستاگرام

توییتر بار دیگر به یکی از پیام‌های دونالد ترامپ به دلیل «نقض قوانین» برچسب زد

توییتر ویدئوی دونالد ترامپ را به‌علت «دستکاری» در حقایق برچسب زد