Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

توییتر ویدئوی دونالد ترامپ را به‌علت «دستکاری» در حقایق برچسب زد

Alex Brandon
Alex Brandon Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیسبوک نیز در اوایل روز پنج‌شنبه یکی از پیامهای تبلیغاتی کمپین دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو را که در صفحه او همچنین معاونش مایک پنس منتشر شده بود حذف و اعلام کرد که در این تبلیغ، سیاستهای این شرکت که منع نفرت پراکنی است، نقض شده است.

آگهی

شبکه اجتماعی توییتر شامگاه پنج‌شنبه یکی از ویدئوهایی را که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا منتشر شده بود، به عنوان «رسانه دستکاری شده» برچسب زد.

این سومین بار در یکماه گذشته است که توییتر علیه فعالیت‌های رسانه‌ای دونالد ترامپ وارد عمل می‌شود.

دونالد ترامپ در این پیام توییتری، یک ویدئوی جعلی منتسب به شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا، یکی از مهمترین شبکه‌های منتقد دونالد ترامپ را منتشر کرده بود که در پایان آن ادعا می‌شد: «مشکل آمریکا نیست بلکه مشکل اخبار جعلی است.»

این ویدئوی ۶۰ ثانیه‌ای که آرم شبکه خبری سی‌ان‌ان در ابتدای آن دیده می‌شود، با تصاویر کودک سیاهپوستی آغاز می‌شود که در حال فرار است و کودکی سفیدپوست نیز به دنبال اوست. در متن زیرنویس ویدئو نوشته شده است: «کودک وحشت زده از دست کودک نژادپرست فرار می‌کند.»

این در حالی است که پیش از این در سال ۲۰۱۹ میلادی شبکه خبری سی‌ان‌ان ویدئوی کامل و بدون دستکاری این صحنه را، یعنی جایی که دو کودک از دو رنگ متفاوت به سوی هم می‌دوند و هم را در آغوش می‌گیرند، منتشر کرده بود.

سخنگوی سی‌ان‌ان پنج‌شنبه شب در واکنش به این پیام توییتری دونالد ترامپ اعلام کرد: «شبکۀ خبری ما این واقعه را دقیقا همانطور که اتفاق افتاده بود گزارش داده است. دقیقا همانطور که مواضع شما درباره نژاد و (نظرسنجی‌ها درباره شما را) گزارش می‌کند. ما به کار خود بر پایه انتشار حقایق ادامه می‌دهیم و از شما هم دعوت می‌کنیم تا به جای توییت کردن یک ویدئوی جعلی و سوء استفاده از کودکان بیگناه، همین کار را بکنید.»

فیسبوک تبلیغ کمپین ترامپ را به دلیل استفاده از «نماد نازی‌ها» حذف کرد

فیسبوک نیز در اوایل روز پنج‌شنبه یکی از پیام‌های تبلیغاتی کمپین دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو را که در صفحه دونالد ترامپ همچنین مایک پنس، معاون او منتشر شده بود حذف و اعلام کرد که در این تبلیغ، سیاست‌های این شرکت که منع نفرت پراکنی است، نقض شده است.

در این تبلیغ ضمن حمله به گروه چپ‌گرای آنتیفا، نمادی متعلق به آلمان نازی منتشر شده و در ادامه نوشته شده بود: «این گروه همان کاری را می‌کند، که نازی‌ها برای طبقه بندی زندانیان سیاسی در اردوگاههای کار اجباری می‌کردند.»

کارزار تبلیغاتی دونالد ترامپ در دفاع از این کار خود اعلام کرد که گروه انتیفا نیز از این نماد استفاده می‌کند.

ناتانیل گلیچر ، رئیس سیاست امنیت سایبری فیس بوک اعلام کرد: «ما اجازه نمی‌دهیم سمبل‌هایی که سازمان‌ها و ایدئولوژی‌های نفرت پراکن را نمایندگی می‌کنند، منشر شوند. مگر اینکه این کار با هدف محکومیت این سازمان‌ها انجام شود. این همان چیزی است که در این تبلیغ نیز مشاهده شد و هر کجا از این سمبل استفاده شود، همین کار را خواهیم کرد.»

دونالد ترامپ اخیرا گروه آنتیفا را متهم کرده که عامل شورش‌های خیابانی در آمریکا هستند. این شورش‌ها که حدود یکماه از آغاز آن می‌گذرد، در پی جان باختن یک شهروند سیاهپوست این کشور به نام جورج فلوید، زیر زانوی یک پلیس سفید پوست در شهر مینیاپولیس، سراسر آمریکا را در بر گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اینستاگرام بار دیگر حساب کاربری علی خامنه‌ای را بست

توییتر ویدئوی تبلیغاتی ترامپ با موسیقی «لینکین پارک» را مسدود کرد

انتقاد ترامپ به طرح دموکرات‌ها برای انجام اصلاحات گسترده در پلیس آمریکا