Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اختلال در دسترسی به یوتیوب؛ کاربران برای تماشای ویدیو به مشکل خوردند

اختلال در دسترسی به یوتیوب؛ کاربران برای تماشای ویدیو به مشکل خوردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی‌که مدیران گوگل می‌گویند این نقص در اثر قطعی برق برخی از سرور‌ها صورت گرفته، اما برخی از کارشناسان حوزه فن‌آوری احتمال داده‌اند این اختلال در اثر حمله هکری پدید آمده باشد.

آگهی

روز چهارشنبه ۱۷ اکتبر کاربران در سراسرجهان برای دسترسی به این پلتفرم با مشکل مواجه شدند. این اختلال که چندساعتی هم به طول انجامید بدون ارائه توضیح چندانی از سوی یوتیوب برطرف شد.

بعد از آنکه کاربران یوتیوب در شبکه‌های اجتماعی چون توییتر و فیسبوک مطالبی در خصوص اختلال به وجود آمده منتشر کردند، این شرکت اعلام کرد که به دلیل قطعی برق و مشکل در برخی از سرور‌هایش اختلال در دسترسی به یوتیوب ایجاد شده است.

این موضوع باعث شد میلیون‌ها نفر در سراسر جهان نتوانند به ویدیوهای این وب سایت دسترسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

در عین حال این مشکل در کشورهایی چون فرانسه مشاهده نشد. کاربران فرانسوی در توییت‌های خود اعلام کردند که مشکلی در دسترسی و مشاهده ویدیوهای این وب سایت نداشتند.

گوگل به‌ عنوان شرکت توسعه‌دهنده سرویس پخش آنلاین ویدیویی یوتیوب، بالافاصله بعد از انتشار گزارش‌های خرابی توسط کاربران اعلام کرد که متخصصان مربوطه به سرعت درحال برطرف کردن مشکلات به‌وجود آمده بر روی سرورهای یوتیوب هستند تا دسترسی کاربران به آن را فراهم کنند.

با وجود اینکه توضیحات تکمیلی در این خصوص ارائه نشد اما برخی از کارشناسان حوزه فن‌آوری می‌گویند ممکن است این اختلال در اثر حمله هکری پدید آمده باشد و مدیران گوگل تمایلی ندارند این موضوع را رسانه‌ای کنند.

بعد از گذشت چند ساعت از این اختلال به تدریج این مشکل برطرف شد و کاربران در پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی از حل شدن این مسئله خبر دادند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بروز اختلال گسترده در سرویس‌های گوگل؛ یوتیوب و جی‌میل از دسترس خارج شد

یوتیوب اعتراض به آزار کلامی علیه خبرنگار همجنسگرا را نپذیرفت

با ۱۰ ویدئوی پربیننده یوتیوب در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید