اداره هوانوردی فدرال آمریکا محل سکونت جو بایدن را «منطقه پرواز ممنوع» اعلام کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
The News Tribune, Janet Jensen
The News Tribune, Janet Jensen   -  Copyright  AP Photo

با نزدیک شدن به پایان شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و نزدیک بودن آرای دو نامزد اصلی آن از احزاب دموکرات و جمهوریخواه، خانه جو بایدن در شهر ویلمینگتون ایالت دلاور آمریکا در فهرست «حریم هوایی دفاع ملی» قرار گرفت و تا جمعۀ آینده «منطقه پرواز ممنوع» اعلام شد.

بر اساس قوانین اداره هوانوردی فدرال آمریکا، دستورالعمل‌های ممنوعیت موقت پرواز روی برخی نواحی، معمولا به دلایلی از جمله شرایط خطرناک پرواز یا برگزاری یک رویداد ویژه به اجرا گذاشته خواهد شد.

اگرچه این اداره هیچ اطلاعیۀ رسمی درباره علت قرار دادن محل سکونت جو بایدن در چنین فهرستی منتشر نکرده، اما به نظر می‌رسد که این تصمیم در چهارچوب پروتکل‌های امنیتی همزمان با افزایش احتمال پیروزی او در این انتخابات گرفته شده است.

پیش از این در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز محل اقامت دونالد ترامپ در برج ترامپ در نیویورک و محل سکونت معاون او مایک پنس در ایندیاناپولیس، قبل از ادای سوگند ریاست جمهوری در فهرست مناطق «پرواز ممنوع» قرار گرفته بودند.

اتخاذ این تصمیم بویژه از آن رو اهمیت دارد که با افزایش احتمال پیروزی جو بایدن در این انتخابات و در مقابل ادعای دونالد ترامپ مبنی بر وقوع تقلب، ناآرامی‌هایی در برخی از مناطق آمریکا آغاز شده است.