بایدن پس از غلبه بر ترامپ: آمریکا احترام خود را در جهان باز خواهد یافت

انتخابات آمریکا ۲۰۲۰ میلادی
انتخابات آمریکا ۲۰۲۰ میلادی Copyright جو بایدن و دونالد ترامپ
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر نامزدی که ۲۷۰ رای در کالج الکترال کسب می‌کرد پیروز انتخابات و رئیس جمهوری آینده ایالات متحده می‌شد. بایدن با پیروزی در ایالت‌های پنسیلوانیا و نوادا موفق به کسب ۲۹۰ رای الکترال شد.

آگهی

رسانه‌های آمریکایی دقایقی پیش جو بایدن را پیروز انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کردند.

جو بایدن بر اساس اعلام نتیجه شمارش آرا در پنسیلوانیا از سوی بسیاری از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های آمریکایی از جمله آسوشیتدپرس و سی‌ان‌ان،‌ به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده معرفی شد.

نامزد دموکرات‌ها که پیش‌تر با احتساب پیروزی در ایالت آریزونا ۲۶۴ رای الکترال داشت با بدست آوردن ۲۰ رای الکترال ایالت پنسیلوانیا از مرز ۲۷۰ رای مورد نیاز برای پیروزی در انتخابات گذشت تا به صورت قانونی نامزد منتخب مردم آمریکا در این انتخابات شناخته ‌شود.

این درحالسیت که دونالد ترامپ ساعتی پیش از این با انتشار توییتی اعلام کرد که با اختلاف بسیار پیروز انتخابات شده و در فیلادلفیا کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد.

جو بایدن پیش‌تر و با توجه به روند شمارش آرا در ایالت‌های باقیمانده و پیشی گرفتن از دونالد ترامپ اطمینان داده بود که نتیجه نهایی انتخابات پیروزی او و دموکرات‌هاست. دونالد ترامپ در مقابل، رقیبش را از اعلام پیروزی زودهنگام برحذر کرده و گفته بود از آنجا که در روند رای گیری «تقلب و تخلف» شده است از طریق دادگاه پیگیری می‌کند و امکان دارد پیشتازی خود را بازیابد.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان تا لحظه انتشار این خبر ۲۱۴ رای الکترال را به نام خود ثبت کرد.

در این صفحه می توانید آخرین اخبار از شمارش آراء و تحولات مرتبط با آن را دنبال کنید.

08.11.2020
02:50

جو بایدن: آمریکا احترام خود را در جهان باز خواهد یافت

جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا می‌گوید کشورش احترام خود را در جهان باز خواهد یافت. به گفته رئیس‌جمهوری آینده ایالات متحده از روز دوشنبه کارگروهی ویژه برای کنترل شیوع ویروس جدید کرونا تشکیل خواهد شد.

08.11.2020
02:48

جو بایدن: یاس هواداران ترامپ را می‌فهمم اما به من فرصت بدهید

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا می‌گوید ناامیدی هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کنونی این کشور را درک می‌کند. او از طرفداران دونالد ترامپ خواست که به او فرصت بدهند. 

جو بایدن نیز مانند کامالا هریس بر لزوم مبارزه با نژادپرستی سازمان‌یافته در آمریکا و تغییرات آب و هوایی تاکید کرد. 

08.11.2020
02:45

جو بایدن: بیشترین رای تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری را به دست آوردیم

جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا می‌گوید او و کامالا هریس با کسب بیش از ۷۴ میلیون رای بیشترین رای را در تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به دست آورده‌اند.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا بر لزوم وحدت آمریکایی‌ها تاکید کرد و گفت دیگر ایالت‌های آبی و قرمز وجود ندارد بلکه ایالات متحده آمریکا وجود دارد. 
جو بایدن وعده داد که به جای اختلاف‌افکنی بین آمریکایی‌ها آنها را گردهم خواهد آورد. 
08.11.2020
02:39

کامالا هریس: اولین معاون زن هستم اما آخری نخواهم بود

کامالا هریس می‌گوید هرچند او اولین زنی است که به معاونت رئیس‌جمهوری آمریکا می‌رسد اما آخرین نخواهد بود. به گفته او بسیاری از دختران آمریکایی با دیدن او دریافته‌اند که می‌توانند روزی رئیس‌جمهور یا معاون رئیس‌جمهور شوند. 

08.11.2020
02:33

کامالا هریس: دموکراسی تضمین شده نیست، بلکه به اراده ما برای حفاظت از آن بستگی دارد

کامالا هریس، معاون جو بایدن ضمن تشکر از کارکنان ستاد انتخاباتی دموکرات‌ها گفت که دموکراسی تضمین شده نیست بلکه به اراده ما برای حفاظت از آن بستگی دارد. او اولین زنی خواهد بود که به معاونت ریاست‌جمهوری ایالات متحده می‌رسد. 
لباس سفید کامالا هریس یادآور لباس سفید زنان عضو کنگره در جریان سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا است.
08.11.2020
02:16
08.11.2020
01:40
08.11.2020
01:34

رئیس‌جمهوری مکزیک: برای تبریک به بایدن زود است

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهوری مکزیک در واکنش به اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت که هنوز برای تبریک به او زود است. 

وی گفت: «ما صبر می‌کنیم تا همه مسائل حقوقی حل شود. نمی‌خواهیم بی‌احتیاطی کنیم.»
08.11.2020
01:15

نخست‌وزیر ژاپن به بایدن تبریک گفت

یوشیهیده سوگا، نخست‌وزیر ژاپن پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به او تبریک گفت. وی گفته است که بیصبرانه منتظر همکاری با رئیس‌جمهوری منتخب ایالت متحده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا روابط گرمی با شینزو آبه، نخست‌وزیر پیشین ژاپن داشت. 

08.11.2020
01:08

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دگرگونی آبی؛ چرا با شمارش آرای ارسالی ورق به نفع بایدن برگشت؟

اداره هوانوردی فدرال آمریکا محل سکونت جو بایدن را «منطقه پرواز ممنوع» اعلام کرد

گاف‌های جو بایدن و دونالد ترامپ؛ سلامت نامزدها سرنوشت انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را تعیین می‌کند؟