Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

معترضان در پورتلند پرچم آمریکا را آتش زدند

Marcio Jose Sanchez
Marcio Jose Sanchez Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ا‌ف‌بی‌ای پیش‌تر درباره احتمال آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در این شهر به‌ویژه خطر مقابله با معترضان مسلح در پی نتایج این انتخابات هشدار داده بود.

آگهی

شهر پورتلند واقع در ایالت اورگن آمریکا عصر چهارشنبه بار دیگر به صحنۀ درگیری میان مخالفان او و نیروهای پلیس تبدیل شد. این اعتراضات به دنبال اعلام پیروزی زودهنگام دونالد ترامپ آنهم در میانۀ شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شدت گرفت.

روز ۳ نوامبر مجموعۀ بزرگی از شعارهای ضد ترامپ و ضد تد وهلر، شهردار پورتلند در سراسر شهر نمایان شد.

اعتراضات نیز با راهپیمایی سه ساعتۀ حدود ۴۰۰ نفر آغاز شد و گروهی ده نفره از معترضان مسلح به سلاح‌های سرد و گرم نیز جلوی همگان در حرکت بودند. آنها سپس مقابل دادگاه فدرال این شهر تجمع کرده و با سوزاندن دو پرچم آمریکا به این ادعای ترامپ اعتراض کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این اعتراضات می‌گوید: «ما هیچ نامزدی در این انتخابات نداشتیم. من با اکراه به بایدن رای دادم. اما اگر ترامپ بار دیگر برای چهار سال قدرت را در دست بگیرد، مردم واقعا عصبانی خواهند شد.»

ا‌ف‌بی‌ای پیش‌تر درباره احتمال آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در این شهر بویژه خطر مقابله با معترضان مسلح در پی نتایج این انتخابات هشدار داده بود. با این وجود خبری از گروه‌های راست افراطی طرفدار دونالد ترامپ در خیابان‌ها نبود.

پورتلند تابستانی پرتنش را پشت سر گذاشت. زمان آغاز اعتراضات در این شهر، ماه مه گذشته بود. یعنی زمانی که جورج فلوید، یک شهروند سیاهپوست آمریکایی زیر زانوی یک افسر پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس جان باخت و به این ترتیب جنبشی ضد نژادپرستی و ضد خشونت پلیس سراسر این کشور را در بر گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اداره هوانوردی فدرال آمریکا محل سکونت جو بایدن را «منطقه پرواز ممنوع» اعلام کرد

رقابت نزدیک در ایالت‌های کلیدی؛ جو بایدن در میشیگان ترامپ را شکست داد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود