Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه امید کوزوویی‌ها به حذف ویزای شنگن در سال جاری را ناامید کرد

کوزوو
کوزوو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کوزوو از سال ۲۰۱۲ گفتگو برای حذف ویزا را با اتحادیه اروپا آغاز کرده است.

آگهی

کوزوو به این زودی شاهد لغو قانون ویزای شنگن برای شهروندانش نخواهد بود زیرا فرانسه می‌گوید در مورد این که کوزوو تمامی معیارهای لازم برای عدم نیاز اتباعش به ویزای شنگن را برآورده کرده باشد، هنوز کاملا متقاعد نشده است.

به گفته مقامات فرانسوی، دلیل اصلی عدم اطمینان فرانسه، ضعف حاکمیت قانون، نبود اراده برای مبارزه با فساد و جرایم سازمان‌یافته در کوزوو است. پایگاه اطلاع‌رسانی ویزای شنگن به نقل از برخی منابع دیپلماتیک فرانسه می‌نویسد که به باور دولتمردان پاریس، کوزوو تمام معیارهای لازم برای متقاعد ساختن اروپا به منظور آزادسازی رفت و آمد اتباعش به منطقه واحد شنگن را انجام نداده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به این ترتیب، با وجود آن که پیش‌بینی می‌شد لزوم دریافت ویزای شنگن برای اتباع کوزوو به زودی حذف شود، این اتفاق تا پایان سالا جاری میلادی نخواهد افتاد.

ویولا فون کرامون، گزارشگر اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه تأکید کرد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و مارک روته، نخست وزیر هلند، مسئول تاخیر روند آزادسازی ویزای شنگن برای شهروندان کوزوو هستند. فون کرامون گفت که ماکرون و روته در مورد روند فعلی آزادسازی ویزا برای کوزوو «مانع ایجاد می‌کنند».

دهوراتا خوجه، وزیر پیشین ادغام اروپا در کوزوو نیز فرانسه و هلند را به دلیل کارشکنی در روند آزادسازی ویزا برای کوزوویی‌ها در گذشته متهم کرده بود. کوزوو تنها کشور در غرب حوزه بالکان است که در مورد سفر بدون ویزا با اتحادیه اروپا به توافق نرسیده است، در حالی که همه دارندگان گذرنامه اتحادیه اروپا می‌توانند بدون ویزا به کوزوو وارد شوند. کوزوو از سال ۲۰۱۲ گفتگو برای حذف ویزا را با اتحادیه اروپا آغاز کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسیون اروپا پیشنهاد تلافی‌جویانه الزام ویزا برای شهروندان آمریکایی را نپذیرفت

وضعیت صدور ویزای شنگن در ایران؛ سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی اطلاعیه داد

سرنوشت شهرداران آلبانیایی در همه‌پرسی چهار ناحیه صرب‌نشین شمال کوزوو رقم می‌خورد