Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وضعیت صدور ویزای شنگن در ایران؛ سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی اطلاعیه داد

مسیر سخت دریافت ویزای شنگن در روزهای شیوع کرونا
مسیر سخت دریافت ویزای شنگن در روزهای شیوع کرونا Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اطلاعیه امروز در حالی منتشر شد که در برخی از کانال‌های تلگرامی برخی افراد آگهی‌هایی مبنی بر گرفتن وقت فوری سفارت ایتالیا در تهران برای دریافت ویزای دانشجویی با هزینه های میلیونی منتشر می‌کردند.

آگهی

سفارت ایتالیا در ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به‌دلیل شرایط همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ مهلت صدور ویزاهای تحصیلی برای ثبت‌نام‌های مرتبط با نیم سال اول سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را تا آخرین ماه نوامبر (۱۰ آذر) تمدید می‌کند.

این سفارتخانه همچنین اعلام کرده است که تعداد نوبت‌های روزانه خود برای ویزای دانشجویی را افزایش می‌دهد.

سفارت ایتالیا در تهران رزرو نوبت برای ارائه درخواست ویزا را به یک شرکت خارجی برون‌سپاری کرده است اما طبق اطلاعیه این سفارتخانه تغییراتی در نحوه گرفتن نوبت از تاریخ ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) اجرایی می‌شود.

در حال حاضر تنها ویزای نوع دی D در سفارت ایتالیا در تهران ارائه می‌شود که شامل ورود مجدد، الحاق خانوادگی، تحصیلی، فرصت مطالعاتی، خود اشتغالی، کار در صورت استخدام و درمان است. ایتالیا به مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال حاضر ویزای توریستی به متقاضیان ایرانی ارائه نمی‌کند.

اطلاعیه امروز در حالی منتشر شد که در برخی از کانال‌های تلگرامی برخی افراد آگهی‌هایی مبنی بر گرفتن وقت فوری سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای دانشجویی با هزینه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی منتشر می‌کردند.

نگاهی به بخش صدور ویزای چند سفارت اروپایی در ایران

از سوی دیگر برخی از سفارتخانه‌های اروپایی در ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا همچنان فعالیتی در زمینه صدور ویزا ندارند یا این فعالیت بسیار محدود است.

به طوریکه سفارت هلند در ایران در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرد که مرکز درخواست ویزای این کشور به صورت محدود در تهران از تاریخ ۱۳ سپتامبر (۲۳ شهریور) از سر گرفته شده است. درخواست‌های ویزا تنها برای گروه‌های مشخص و به‌صورت محدود ارائه می‌شود.

سفارت آلمان در ایران نیز اوایل سپتامبر در اطلاعیه اعلام کرد که تلاش دارد زمان انتظار برای تعیین وقت مصاحبه ویزای دانشجویی را کاهش دهد. در این وبسایت راهکاری نیز در این زمینه ارائه شده است.

اما سفارت اتریش در ایران در وب سایتش نوشته است که «بخش کنسولی و ویزای سفارت اتریش در تهران تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و مراجعه کننده نمی پذیرد.» با این حال در اطلاعیه دیگر اعلام کرده‌ است بخش صدور ویزا فعالیت بسیار محدودی دارد.

سفارت بریتانیا در ایران نیز از حدود یک ماه و نیم پیش فعالیت برای بررسی درخواست‌های ویزا را از سر گرفت اما این سفارتخانه نیز به مانند سایر سفارتخانه فعالیت های محدودی در صدور ویزا دارد.

سفارت دانمارک در ایران نیز با تاکید به محدودیت‌های صدور ویزا درباره درخواست صدور ویزای تجاری-کاری گفته است که این درخواست باید از شش ماه قبل از زمان برنامه‌ریزی شده ارائه شود.

به نظر می‌رسد اولویت همه کشورهای اروپایی مهار ویروس کرونا باشد و کمابیش سیاست‌های روادیدی مشابهی را اجرا می‌کنند. این سیاست‌ها تنها شامل ایران نمی‌شود بلکه بسیاری از کشورهایی را که در حال حاضر درگیر کرونا هستند در بر می‌گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفری «۵۰۰ یورو» برای وقت ویزا؛ در سفارت فرانسه در تهران چه خبر است؟

فرانسه امید کوزوویی‌ها به حذف ویزای شنگن در سال جاری را ناامید کرد

دوران پسابرکسیت؛ بریتانیا به مهاجران کم مهارت روادید نمی‌دهد