Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بحران کرونا؛ فرانسه به دارندگان سرگردان ویزای شنگن اجازه اقامت موقت می‌دهد

مسافران در یکی از فرودگاه‌های فرانسه
مسافران در یکی از فرودگاه‌های فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرزهای خارجی محدوده سفری شنگن قرار است تا پایان ماه ژوئن (۱۰ تیر) بسته بماند.

آگهی

دولت فرانسه برای آن دسته از مسافرانی که با ویزای شنگن به این کشور سفر کرده اند اما اکنون به علت محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نمی توانند خاک فرانسه را ترک کنند اجازه اقامت موقت صادر می کند.

بنا به تصمیم دولت فرانسه مسافرانی که در خاک این کشور به سر می برند می توانند دوره روادید شنگن خود را به مدت حداکثر ۹۰ روز تمدید کنند. برای آن دسته از مسافرانی که با انقضای دوره ویزای خود مواجه شده اند نیز اجازه اقامت موقت صادر خواهد شد. پاریس با این اقدام قصد دارد به اقامت اجباری مسافران در خاک فرانسه جنبه قانونی ببخشد.

به این ترتیب مسافران با اثبات اینکه به دلیل شرایط اضطراری فعلی قادر به بازگشت به کشور مبداء خود نیستند می توانند با مراجعه به فرمانداری ها در فرانسه دوره ویزا خود را تمدید کنند یا اجازه اقامت موقت دریافت کنند. برخی از کشورها به علت شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» از ورود مسافران از مبداء فرانسه جلوگیری می کنند. تعدادی از مسافران نیز به دلیل لغو پروازها قادر به ترک خاک فرانسه نیستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
مسافران سرگردان در یکی از فرودگاه‌های فرانسهAP Photo

کشورهای عضو اتحادیه اروپا و محدوده سفری شنگن از روز ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) مرزهای خود را بر روی دارندگان ویزای شنگن بسته اند. به این ترتیب کلیه مسافرانی که پیش از این تاریخ با روادید شنگن وارد خاک فرانسه شده اند با اثبات وضعیت اضطراری خود امکان تمدید ویزا یا دریافت اجازه اقامت موقت را خواهند داشت.

از سوی دیگر کنسولگری های فرانسه به آن دسته از اتباع خارجی که دوره اعتبار کارت اجازه اقامت، ویزای طولانی مدت یا گواهی موقت اقامت آنها بین روزهای ۱۶ مارس (۱۶ اسفند) تا ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) به پایان رسیده است و در خارج از فرانسه به سر می برند اعلام کرده اند که پس از پایان محدودیت های وضع شده می توانند با مدارک منتقضی شده به فرانسه بازگردند.

مسافرانی که به علت شیوع ویروس جدید کرونا نتوانسته اند از ویزای شنگن کوتاه مدت خود استفاده کنند نیز می توانند ضمن طی مراحل اداری که برای آنها تسهیل خواهد شد بار دیگر روادید شنگن برای سفر به فرانسه را دریافت کنند.

روند بررسی مدارک و صدور روادید شنگن برای سفر به فرانسه در کنسولگری های این کشور به علت شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» متوقف شده است.

مرزهای خارجی محدوده سفری شنگن قرار است تا پایان ماه ژوئن (۱۰ تیر) بسته بماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درآمد ۵۶ میلیون یورویی پرتغال از صدور ویزای طلایی سرمایه‌گذاری

روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا در فرانسه؛ شناسایی هزار بیمار جدید

شایعه «مرد بودن همسر ماکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند