Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا در فرانسه؛ شناسایی هزار بیمار جدید

استفاده از ماسک در فرانسه
استفاده از ماسک در فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت فرانسه از عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و افزایش تماس‌های پرخطر به عنوان دلایل افزایش شیوع بیماری «کووید ۱۹» یاد کرد.

آگهی

وزارت بهداشت فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد که روند افزایش موارد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور با شناسایی بیش از هزار بیمار جدید طی ۲۴ گذشته ادامه دارد.

هر چند شمار روزانه مبتلایان جدید در فرانسه از سه هفته پیش رو به افزایش است اما بنا به اعلام وزارت بهداشت این کشور افزایش موارد جدید ابتلا طی روزهای گذشته شدت گرفته است.

هفته گذشته ۳۵۸۹ بیمار جدید مبتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در فرانسه شناسایی شدند. این رقم از افزایش ۲۷ درصدی آمار مبتلایان نسبت به هفته قبل از آن حکایت دارد. از سوی دیگر تعداد مبتلایان جدید در فرانسه سریعتر از شمار آزمایش های انجام شده افزایش پیدا کرده است. این امر به این معنا است که افزایش نتیجه مثبت تست های کرونا در فرانسه را نمی توان تنها با افزایش ظرفیت انجام تست توجیه کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزارت بهداشت فرانسه در بیانیه ای سیر صعودی انتقال ویروس جدید کرونا در میان جمعیت این کشور را نتیجه «عادت های اخیر» مردم دانست. در این بیانیه از عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و افزایش تماس های پرخطر به عنوان دلایل افزایش شیوع بیماری «کووید ۱۹» یاد شده است.

مقامات بهداشتی فرانسه از مردم خواسته اند که در صورت بروز کمترین علائم ابتلا به «کووید ۱۹» تست کرونا بدهند. آنها همچنین بر لزوم قرنطینه افرادی که علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا دارند اما هنوز به پزشک مراجعه نکرده اند نیز تاکید می کنند.

آزمایشگاه های فرانسه هفته گذشته ۳۶۱ هزار تست کرونا انجام دادند. تعداد قربانیان نوع جدید ویروس کرونا در این کشور نیز روز پنجشنبه ۱۰ نفر بود. تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به «کووید ۱۹» در فرانسه جان باخته اند. از این تعداد حدود ۲۰ هزار نفر در بیمارستان ها و ۱۰ هزار نفر در خانه های سالمندان جان خود را از دست دادند.

مسئولان حوزه بهداشت و درمان فرانسه در روزهای اخیر هشدار داده بودند که شیوع ویروس جدید کرونا در مناطقی که تاکنون مبتلایان زیادی در آنها شناسایی نشده بود رو به افزایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمار کرونا؛ رکورد تازه مبتلایان در جهان و توصیه به لغو سفر کیش در ایران

فرانسه پرواز خطوط چین را محدود کرد؛ پکن: منافع اقتصادی دو کشور در خطر است

بحران کرونا؛ فرانسه به دارندگان سرگردان ویزای شنگن اجازه اقامت موقت می‌دهد