جریمه ۱۳۵ یورویی کسانی که در اماکن بسته فرانسه ماسک نمی‌زنند

ماموران ژاندارمری فرانسه
ماموران ژاندارمری فرانسه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فرانسه پیش از این همزمان با لغو تدریجی قرنطینه در این کشور استفاده از ماسک در وسائل حمل و نقل عمومی را اجباری کرده بود.

آگهی

وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرد کسانی که مقررات استفاده از ماسک در اماکن عمومی بسته در این کشور را نقض کنند ۱۳۵ یورو جریمه خواهند شد.

دولت فرانسه پیش از این همزمان با لغو تدریجی قرنطینه در این کشور استفاده از ماسک در وسائل حمل و نقل عمومی را اجباری کرده بود. اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه هفته گذشته اعلام کرده بود که استفاده از ماسک در اماکن عمومی بسته از جمله بانک ها، مغازه ها و فروشگاه ها از روز ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) اجباری خواهد بود.

این تصمیم دولت فرانسه پس از آن اتخاذ شد که برخی از داده ها از افزایش میزان شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور حکایت داشت. داده های جدید نشان می دهد که بیماری همه گیر «کووید ۱۹» اکنون در مناطق غربی و جنوبی فرانسه بیش از دیگر مناطق شیوع پیدا کرده است. این در حالی است که این مناطق در دوره اوج شیوع نوع جدید ویروس کرونا در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) کمتر از دیگر مناطق با افزایش آمار مبتلایان روبرو شده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
سالن بلیت‌فروشی یکی از سینماهای فرانسهAP Photo

استفاده از ماسک در رستوران ها، سینماها و باشگاه های ورزشی فرانسه نیز از روز دوشنبه اجباری خواهد بود هر چند در اغلب این اماکن پیش از این نیز استفاده از ماسک اجباری شده بود. مشتریان رستوران ها در فرانسه تنها هنگامی که پشت میز خود قرار می گیرند می توانند از ماسک استفاده نکنند. آنها برای رفت و آمد در داخل رستوران باید ماسک به چهره زده باشند.

از زمان لغو قرنطینه سراسری در فرانسه ورود به بیمارستان ها و مطب پزشکان نیز بدون ماسک امکانپذیر نیست. شهروندان فرانسوی برای ورود به موزه ها و اماکن مذهبی نیز باید از ماسک استفاده کنند.

مقامات بهداشتی فرانسه همچنین به شهروندان توصیه می کنند که اگر در فضای باز نیز امکان رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد ماسک به صورت بزنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حدود یک سوم فرانسوی‌ها از پنجره خودرو آشغال به بیرون پرتاب می‌کنند

توصیه مقام اسپانیایی به مادریدی‌ها: حتی در خانه ماسک بزنید

زنان فرانسوی در آستانه کسب یک حق بنیادین؛ سنا لایحه‌ گنجاندن حق سقط جنین در قانون اساسی را تصویب کرد