Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شکایت از نحوه مدیریت کرونا؛ پلیس فرانسه منزل نخست وزیر سابق را تفتیش کرد

نخست‌وزیر پیشین فرانسه و وزیر کنونی بهداشت
نخست‌وزیر پیشین فرانسه و وزیر کنونی بهداشت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماموران پلیس منزل و دفتر کار اولیویه وران، وزیر کنونی بهداشت فرانسه را نیز همزمان با بحرانی شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور تفتیش کردند.

آگهی

پلیس فرانسه روز پنجشنبه به درخواست دیوان عدالت جمهوری که در حال تحقیق درباره نحوه مدیریت بحران شیوع کرونا در این کشور است منازل و دفاتر کار ادوارد فیلیپ، نخست وزیر سابق و اولیویه وران، وزیر کنونی بهداشت را تفتیش کرد.

یورش ماموران پلیس به منزل و دفتر کار وزیر بهداشت فرانسه تنها یک روز پس از سخنان امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور برای وضع مقررات منع رفت و آمد در چند کلانشهر صورت گرفت.

ماموران پلیس منازل و دفاتر چند مقام عالی رتبه کنونی و سابق دولت از جمله آنیس بوزن، وزیر سابق بهداشت، سیبت اندیای، سخنگوی سابق دولت و ژروم سالومون، مدیرکل کنونی اداره بهداشت عمومی فرانسه را نیز روز پنجشنبه تفتیش کردند.

وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرد که عملیات ماموران پلیس «بدون مشکل» انجام شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دیوان عدالت جمهوری فرانسه وظیفه رسیدگی به تخلفات و جرائم اعضای دولت در چهارچوب انجام وظایف دولتی‌شان را برعهده دارد. از زمان آغاز بحران کنونی در حوزه بهداشت و سلامت در فرانسه ۹۰ مورد شکایت مرتبط با این بحران علیه وزراء به ثبت رسیده است. دیوان عدالت جمهوری تنها ۹ فقره از این شکایت‌ها را قابل بررسی تشخیص داده است.

گروهی از پزشکان فرانسوی از جمله شاکیان هستند. آنها مقامات عالی رتبه دولت را به اتخاذ تصمیم های «متناقض» و «عدم اجرای توصیه های سازمان جهانی بهداشت» متهم کرده اند.

AP Photo
وزیر کنونی بهداشت فرانسهAP Photo

گروهی از آسیب دیدگان از شیوع ویروس کرونا در فرانسه نیز ماه گذشته از ژان کاستکس، نخست وزیر کنونی فرانسه به دیوان عدالت جمهوری شکایت کردند.

نخست وزیر فرانسه ساعاتی پس از تفتیش منزل و دفتر کار وزیر بهداشت دولتش از اولیویه وران حمایت کرد. ژان کاستکس تاکید کرد که به وزیر بهداشت «کاملا» اعتماد دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان انستیتو پاستور فرانسه: داروی موثر برای درمان کرونا را شناسایی کردیم

کمبود شدید ذخیره خون در فرانسه؛ دولت از مردم کمک خواست

درخواست اعضای پارلمان فرانسه از شهروندان: واکسن آنفلوانزا بزنید