Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شیوع کرونا در فرانسه؛ ماکرون: مقررات منع رفت و آمد در ۸ کلانشهر اجرا می‌شود

رئيس‌جمهوری فرانسه
رئيس‌جمهوری فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد که این کشور بار دیگر از نظر بهداشتی در وضعیت اضطراری قرار گرفته است.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در برخی شهرهای این کشور مقررات منع رفت و آمد به اجرا در خواهد آمد.

به گفته رئیس جمهوری فرانسه وضعیت شیوع کرونا در این کشور «نگران کننده» است اما وضعیت همچنان «تحت کنترل» قرار دارد. رئیس جمهوری فرانسه گفت که در هشت کلانشهر فرانسه از شنبه مقررات منع رفت و آمد به اجرا در خواهد آمد. به این ترتیب ساکنان این کلانشهرها به جز در موارد استثنایی به مدت حداقل چهار هفته از ساعت ۲۱ تا شش صبح اجازه خروج از منازل خود را نخواهند داشت.

امانوئل ماکرون ضمن رد گزینه اجرای «قرنطینه مجدد» در فرانسه افزود که چنین اقدامی در شرایط کنونی «نامتناسب» محسوب می شود. به گفته رئیس جمهوری فرانسه مقررات منع رفت و آمد در کل منطقه «ایل دو فرانس» که پاریس مرکز آن است و همچنین کلانشهرهای لیون، گرنوبل، لیل، اکس-مارسی، مونپلیه، روآن، تولوز و سن اتین به اجرا در خواهد آمد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری فرانسه از شهروندان خواست که شمار حاضران را در گردهمایی‌های خانوادگی و دوستانه به شش نفر محدود کنند. وی همچنین از شرکت‌ها خواست تا هر هفته به کارکنان خود اجازه دو تا سه روز دورکاری را بدهند.

امانوئل ماکرون به شهروندان هشدار داد که شیوع ویروس کرونا حداقل تا «تابستان سال ۲۰۲۱» ادامه خواهد داشت.

دولت فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد که این کشور بار دیگر از نظر بهداشتی در وضعیت اضطراری قرار گرفته است. بنا به اعلام دولت فرانسه از وضعیت اضطراری از شنبه شب برقرار خواهد شد.

دولت فرانسه در نظر دارد تا کسانی که مقررات منع رفت و آمد را نقض می کنند جریمه نقدی کند.

آمارها نشان می دهد که موارد ابتلا به ویروس کرونا، شمار بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» در بیمارستان ها و تعداد بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های فرانسه بستری شده اند افزایش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رستوران‌ها در آستانه ورشکستگی؛ «۷۰ درصد مشتری‌ها را از دست داده‌ایم»

سفر در دوران کرونا؛ تصمیم اتحادیه اروپا بر معیارهای محدودکننده مشترک

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند