Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درخواست اعضای پارلمان فرانسه از شهروندان: واکسن آنفلوانزا بزنید

واکسن آنفلوانزا
واکسن آنفلوانزا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از نمایندگان مجلس ملی فرانسه تزریق واکسن آنفلوانزای فصلی همزمان با شیوع ویروس کرونا را «اقدامی شهروندی» توصیف کرده‌اند.

آگهی

دهها نماینده مجلس ملی فرانسه روز یکشنبه از شهروندان این کشور خواستند که همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا طی هفته های آینده خود را در برابر آنفلوانزای فصلی واکسینه کنند.

این درخواست ۷۵ نماینده مجلس ملی فرانسه از شهروندان در راستای جلوگیری از مواجهه همزمان بخش بهداشت و درمان این کشور با شیوع آنفلوانزای فصلی و همه گیری بیماری «کووید ۱۹» مطرح شده است.

در نامه این گروه از نمایندگان مجلس ملی فرانسه تزریق واکسن آنفلوانزای فصلی «اقدامی شهروندی» توصیف شده است. امضاءکنندگان این درخواست همگی عضو حزب حاکم «جمهوری به پیش» هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همه ما بی‌صبرانه منتظر واکسن کرونا هستیم اما اکنون هم می‌توانیم از واکسن‌های موجود که بهترین متحد ما برای مقابله با ویروس کرونا هستند بهره‌مند شویم.
گروهی از نمایندگان مجلس ملی فرانسه
AP Photo
مجلس ملی فرانسهAP Photo

این گروه از اعضای مجلس ملی فرانسه همچنین خواستار عرضه رایگان واکسن آنفلوانزای فصلی برای همه گروه های سنی شده اند. واکسن آنفلوانزای فصلی در فرانسه تاکنون هر سال تنها برای افراد بالای ۶۵ سال و بیماران آسیب پذیر رایگان بود.

درخواست این گروه از نمایندگان در حالی مطرح می شود که نتیجه بررسی ها نشان می دهد بخش قابل توجهی از جمعیت فرانسه به طور کلی نسبت به تزریق واکسن ها دیدی منفی دارد. 

در نامه ۷۵ نماینده مجلس ملی فرانسه آمده است: «همه ما بی صبرانه منتظر واکسن کرونا هستیم اما اکنون هم می توانیم از واکسن های موجود که بهترین متحد ما برای مقابله با ویروس کرونا هستند بهره مند شویم.»

تخمین زده می شود که آنفلوانزای فصلی هر سال جان ۱۰ هزار نفر را در فرانسه می گیرد. بسیاری از کارشناسان حوزه بهداشت و درمان از احتمال شیوع همزمان ویروس آنفلوانزای فصلی و ویروس جدید کرونا در پائیز و زمستان امسال در نیم کره شمالی ابراز نگرانی کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاسخ به چند پرسش درباره همزمانی واکسیناسیون آنفلوانزا و کرونا؛ چه زمانی تزریق کنیم؟

شکایت از نحوه مدیریت کرونا؛ پلیس فرانسه منزل نخست وزیر سابق را تفتیش کرد

ترکیب مرگبار کووید-۱۹ و آنفلوانزا؛ از واکسن آنفلوانزا چه می‌دانیم؟