Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ماکرون ترکیه را به استفاده از اسلام‌گرایان افراطی در نبرد قره باغ متهم کرد

Macron
Macron Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری فرانسه در بدو ورود به نشست سران اروپا در بروکسل گفت: « اطلاعات دقیقی دارد که نشان می دهد ترکیه جهادگرایان سوری را از مرز ترکیه با سوریه برای نبرد در کنار نظامیان آذربایجان به منطقه قره باغ اعزام می کند».

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در بدو ورود به نشست سران اروپایی در بروکسل، ترکیه را به بهره برداری از مزدوران اسلام گرای افراطی اهل سوریه برای مقابله با نظامیان ارمنستانی متهم کرد.

رئیس جمهوری فرانسه به خبرنگاران گفت: « اطلاعات دست اولی در اختیاردارد که نشان می دهد دولت رجب طیب اردوغان، ترکیه، برای حمایت از آذربایجان نیروهای اسلام گرای افراطی را از مناطق مرزی و شهر «غازی عنتب» ترکیه مستقیما به میدان نبرد در منطقه قره باغ فرستاده است.»

هرچند بحران و تنش میان آذربایجان و ارمنستان بصورت رسمی در دستورکار نشست دو روزه رهبران اروپایی نبود اما به نظر می رسد با توجه به سخنان امانوئل ماکرون، رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در این باره نیز صحبت کنند.

همزمان آخرین گزارش ها از منطقه قره باغ نشان می دهد دو خبرنگار روزنامه فرانسوی لوموند در جریان پرتاب خمپاره نظامیان آذربایجانی زخمی شده اند و یکی از آنها آلن دوکال، بین مرگ و زندگی قراردارد.

در تایید سخنان امانوئل ماکرون، روزنامه گاردین در آخرین گزارش روز پنج شنبه خبر از کشته شدن سه نیروی اسلام گرای افراطی سوری در منطقه قره باغ را داده است. دول ترکیه نیز می گوید مسیحیان افراطی برای کمک به دولت ارمنستان با حمایت فرانسوی ها به منطقه قره باغ گسیل شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده پارلمان اروپا خواستار محدودیت صدور ویزا برای شهروندان آذربایجان شد

کی‌یف به رغم تهدیدهای مسکو: نخستین گروه از مربیان نظامی فرانسه به زودی وارد اوکراین می‌شوند

سفر ماکرون به آلمان؛ دو قدرت اروپایی برای رفع اختلافات در میانه چالش‌ها خیز برداشتند