Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دومین نفتکش از مجموع سه نفتکش ایرانی وارد آب‌های ونزوئلا شد

نفتکش فورست در آب های ونزوئلا
نفتکش فورست در آب های ونزوئلا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی منابع خبری گفته‌اند که یکی دیگر از سه نفتکش حامل چند صد هزار بشکه سوخت ایران وارد آب‌های ونزوئلا شده است. ونزوئلا تحت تحریم‌های فلج کننده آمریکاست.

آگهی

دومین نفتکش از مجموع سه نفتکش ایرانی حامل سوخت، روز چهارشنبه ۳۰ سپتامبر وارد آب‌های ونزوئلا شد.

برخی منابع خبری گفته‌اند که این سه نفتکش حامل چند صد هزار بشکه سوخت برای این کشور بحران زده تحت تحریم‌های فلج کننده آمریکا هستند که از تأمین سوخت مورد نیاز مردم ناتوان است.

رویترز خبر داده است که کشتی نفتی فورتون با پرچم ایران بامداد امروز (به وقت محلی) از طریق همان مسیری که نفتکش فارست روز دوشنبه به بندر «ال پالیتو» رسیده بود، وارد آب‌های ونزوئلا شده است.

بر اساس گمانه زنی‌های رسانه‌ای انتظار می‌رود محموله سومین نفتکش با نام فکسون که حامل ۸۲۰ هزار بشکه نفت ایران است آخر هفته به شرکت نفت ونزوئلا تحویل داده شود.

خبرها حکایت از آن دارد که کشتی‌ها بدون هیچ مشکلی از اقیانوس اطلس گذشته اند. با این حال شرکت ملی نفت ونزوئلا به درخواست برخی خبرنگاران برای پرس و جو در خصوص این کشتی‌ها پاسخ نداده است.

پیش از این ایران در ماه مه ۲۰۲۰ میلادی با پنج نفتکش سوخت‌رسان بیش از یک میلیون بشکه بنزین را به ونزوئلا ارسال کرده بود. اگرچه این اقدام ایران در آن زمان با واکنش‌های تهدید آمیزی از سوی آمریکا همراه شد اما در نهایت این کشتی‌ها بدون هیچ مشکلی در ونزوئلا پهلو گرفتند.

تهران و کاراکاس پس از آن که آمریکا تحریم‌های گسترده اقتصادی و سیاسی علیه‌شان وضع کرد، روابط تجاری بین یکدیگر را گسترش داده اند. آمریکا این اقدام را مغایر با تحریم های مصوب خود علیه ونزوئلا می داند.

آمریکا اواسط ماه اوت اعلام کرد چهار نفتکش را که به مقصد ونزوئلا در حرکت بوده‌اند توقیف کرده است. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که محموله‌های سوختی در این نفتکش‌ها متعلق به سپاه پاسداران بوده است، اما ایران این ادعا را رد کرد و گفت که این کشتی‌ها با پرچم ایران در حرکت نبوده‌اند.

ونزوئلا که با تظاهرات‌های ضد دولتی مواجه است از کمبود بنزین و خدمات اولیه مانند آب، برق و گاز رنج می‌برد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار آمریکا به ونزوئلا و کوبا درباره پهلو گرفتن ناوهای «حامل سلاح» ایران

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

گزارش تازه نهاد اطلاعاتی آمریکا:حملات حوثی‌ها در دریای سرخ گریبان ۶۵ کشور از جمله ایران را گرفته است