Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک نیروی پلیس در ارتباط با پرونده مرگ یک زن سیاه‌پوست در آمریکا متهم شد

افرادی که در میدان جفرسون لوئیویل برای شنیدن رای هیات منصفه جمع شده‌اند
افرادی که در میدان جفرسون لوئیویل برای شنیدن رای هیات منصفه جمع شده‌اند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هیات منصفه ایالت کنتاکی آمریکا، روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر (۲ مهر) یک افسر سابق پلیس را به‌دلیل تیراندازی در یک واحد آپارتمانی متهم کرد اما درباره نقش نیروهای پلیس در مرگ برونا تیلور، ساکن آن آپارتمان هیچ اتهامی مطرح نشد.

آگهی

هیات عالی منصفه ایالت کنتاکی آمریکا، روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر (۲ مهر) یک افسر سابق پلیس را به‌دلیل تیراندازی در یک واحد آپارتمانی متهم کرد اما درباره نقش نیروهای پلیس در مرگ بریانا تیلور، ساکن آن آپارتمان هیچ اتهامی مطرح نشد.

هیات عالی منصفه اعلام کرد که برت هانکیسون، افسر اخراج شده به علت سه مورد به خطر انداختن جان افراد در ارتباط با حمله به خانه خانم تیلور در شب ۱۳ مارس ۲۰۲۰ متهم شده است.

نه هیات منصفه و نه رئیس دادگاه درباره این اتهام‌ها توضیحی ندادند. بلافاصله پس از اعلام رای هیات منصفه برخی از کنشگران ابراز «سرخوردگی» کردند.

لیندا سرسور از گروه «تا آزادی» که در این پرونده فعالیت می‌کرد در توئیتی نوشت: «عدالت محقق نشده است. از سراسر این کشور برخیز. هر کجا. برای برونا تیلور برخیز.»

بریانا تیلور، ۲۶ ساله که در بخش فوریت‌های پزشکی کار می‌کرد در جریان تفتیش خانه‌اش در لوئیویل کنتاکی و در جریان عملیات مبارزه با مواد مخدر مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد. حکمی که برای تفتیش خانه وی استفاده شده بود مربوط به مظنونی بود که در آنجا زندگی نمی‌کرد. در نهایت در خانم خانم تیلور هیچ ماده مخدری پیدا نشد.

AP Photo
پلیسی که در این پرونده متهم شده استAP Photo

قبل از طرح اتهام، برت هانکیسون در تاریخ ۲۳ ژوئن از اداره پلیس اخراج شده بود. رابرت شرودر، رئیس موقت پلیس لوئیویل کنتاکی در نامه پایان فعالیت این نیروی پلیس گفته بود که افسر سفید پوست با «بی‌توجهی شدید به ارزش زندگی انسان» رویه‌ها را نقض کرده است. در این نامه تاکید شده بود که او «ناخواسته و کورکورانه» ۱۰ گلوله در آپارتمان خانم تیلور در ماه مارس شلیک کرد.

پس از رسانه‌‌ای شدن مرگ این زن سیاه‌پوست معترضان در لوئیویل و شهرهای دیگر آمریکا خواستار اجرای عدالت برای تیلور و دیگر سیاه‌پوستانی شدند که در ماه‌های اخیر توسط نیروهای پلیس کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک مامور پلیس در لندن به ضرب گلوله کشته شد

خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان، از فرگوسن تا دالاس

پلیس محکوم به قتل جورج فلوید در زندان چاقو خورد