مشت‌زنی پلیس آمریکا به شهروند سیاهپوست؛ معاون کلانتر برکنار شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رودریک والکر، مرد سیاهپوست ۲۶ ساله
رودریک والکر، مرد سیاهپوست ۲۶ ساله   -  کپی رایت  AP Photo

پلیس ایالت جورجیا در آمریکا اعلام کرد معاون کلانتر منطقه کلیتون در این ایالت به دنبال انتشار تصاویری که او را در حال مشت زدن به یک مرد سیاهپوست نشان می دهد، از کار برکنار شده است.

در بیانیه پلیس منطقه کلیتون که پس از انتشار ویدئوی برخورد خشونت آمیز با رودریک والکر، مرد سیاهپوست ۲۶ ساله منتشر شد آمده که تحقیق جنایی درباره این حادثه به دفتر دادستانی کلیتون محول شده است.

دلیل برکناری معاون کلانتر منطقه کلیتون استفاده «بیش از حد» از زور عنوان شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
صحنه‌ای از تصاویر ویديوئی منتشرشده از برخورد پلیس با رودریک والکرAP Photo

علاوه بر تصاویری که معاون کلانتر را در حال مشت زدن به رودریک والکر نشان می دهد ویدئویی دومی نیز که از زاویه ای دیگر حادثه را نشان می دهد منتشر شده است. در تصاویر ویدئوی دوم کودکانی گریان در داخل یک خودرو دیده می شوند. یکی از این کودکان «پدر» خود را صدا می زند.

بنا به گزارشها رودریک والکر مسافر خودرویی بوده است که ماموران پلیس به دلیل چراغ شکسته اش آن را متوقف کرده بودند. این ماموران سفیدپوست از جمله معاون کلانتر منطقه کلیتون تصمیم به بازداشت رودریک والکر گرفته بودند. این حادثه روز جمعه در نزدیکی فرودگاه بین المللی آتلانتا روی داد.

منطقه کلیتون در حومه جنوبی شهر آتلانتا، مرکز ایالت جنوبی جورجیا قرار دارد. تصاویر مشت زدن معاون سفیدپوست کلانتر منطقه کلیتون به رودریک والکر در حالی منتشر شده است که تنش ها در آمریکا بر سر تبعیض نژادی و خشونت پلیس در این کشور طی ماه های گذشته افزایش یافته است.