Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مقام ارشد کاخ سفید: ترامپ به‌زودی خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق را اعلام می‌کند

سربازان آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد
سربازان آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ نیز پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود که می‌خواهد تا موعد انتخابات در آمریکا نیروهای این کشور را در افغانستان به ۴ تا ۵ هزار نفر برساند.

آگهی

یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده ظرف چند روز آینده خبر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد.

رئيس جمهوری آمریکا در گفتگوی ماه اوت خود با همتای عراقی‌اش از خروج نیروهای ایالات متحده از این کشور خبر داد اما زمان دقیقی برای این اقدام ذکر نکرد.

ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۱ بخش عمدهٔ نیروهای خود را از عراق خارج کرد و تنها حدود ۵ هزار سرباز ایالات متحده، با عنوان نیروهای ضدجهادگرا، در عراق باقی ماندند.

از سوی دیگر،‌ پنتاگون ماه گذشته اعلام کرد که آمریکا، پس از توافق ماه فوریه با گروه طالبان، قصد دارد ۸۶۰۰ نیروی خود در افغانستان را به کمتر از ۵۰۰۰ تن کاهش بدهد.

دونالد ترامپ نیز پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود می‌خواهد تا موعد انتخابات آمریکا در ماه نوامبر، نیروهای این کشور را در افغانستان به حدود ۴ تا ۵ هزار نفر برساند.

مطابق توافق صلح با طالبان، نیروهای خارجی باید تا بهار ۲۰۲۱ افغانستان را ترک کنند تا شبه‌نظامیان طالبان به تعهدات خود در راستای تأمین امنیت در افغانستان عمل کنند.

با نزدیک‌تر شدن موعد انتخابات ایالات متحده، دونالد ترامپ که بارها تأکید کرده کشورش را از «جنگ‌های بی‌پایان» خلاص خواهد کرد می‌کوشد وعده‌های خود را عملی کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شبه‌نظامیان عراقی نزدیک به ایران درباره پیروزی بایدن چه نظری دارند؟

عراق خروج نظامی آمریکا را «تهدیدی خطرناک» برای خود خواند

چرا باراک اوباما هنوز از کامالا هریس حمایت نکرده است؟