آمریکا رئیس اجرایی هنگ کنگ را تحریم کرد

کری لم  یک روز پس از تصویب قانون امنیتی جدید چین در هنگ کنگ
کری لم یک روز پس از تصویب قانون امنیتی جدید چین در هنگ کنگ Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خزانه داری آمریکا تأکید کرده است که آمریکا خود را در کنار مردم هنگ کنگ قرار داده و هرچه در توانش باشد استفاده خواهد کرد تا با افرادی که استقلال هنگ کنگ را نشانه رفته‌اند، مقابله کند.

آگهی

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه ای «کری لم»، رئیس اجرایی هنگ کنگ و هشت مقام چینی و هنگ کنگی را در فهرست تحریم های جدید خود قرار داد.

آمریکا در این بیانیه، دولت محلی هنگ کنگ و حکومت چین را متهم کرده است که به حقوق اساسی مردم و فرآیندهای دموکراتیک در هنگ کنگ توجه نمی‌کنند.

از همین رو وزیر خزانه داری آمریکا تأکید کرده است که آمریکا خود را در کنار مردم هنگ کنگ قرار داده و از هرچه در توانش باشد استفاده خواهد کرد تا با افرادی که استقلال هنگ کنگ را نشانه رفته‌اند، مقابله کند.

رئیس پلیس و وزیر دادگستری هنگ کنگ از افراد تحریم شده در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا هستند.

تحریم های جدید دولت آمریکا علیه مقام های چینی و هنگ کنگی در حالی وضع شده است که تنش میان پکن و واشنگتن روز به روز شدیدتر می شود.

آقای ترامپ پیش از این گفته بود که در حمایت از حقوق مردم هنگ کنگ به قانون امنیتی جدید چین در هنگ کنگ واکنش نشان خواهد داد.

قانون امنیتی جدید چین در هنگ کنگ به مقام های چینی اختیارات گسترده ای درخصوص حضور در این منطقه می‌دهد.

دو اپلیکشن چینی تحریم شدند

هم‌زمان با تحریم رئیس هیات اجرایی هنگ کنگ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با صدور دستورالعملی دو اپلیکشن چینی «تیک تاک» و «وی چت» را تحریم کرد.

بر اساس تحریم جدید دولت آمریکا علیه مقام های چینی و هنگ کنگی، دارایی این افراد در آمریکا مسدود و شهروندان آمریکایی از هرگونه معامله با آن‌ها منع شده‌اند.

پیش از این خانم لم گفته بود نگرانی از بابت تحریم آمریکا ندارد زیرا اصلاً اموالی در آمریکا ندارد.

تحریم های جدید آمریکا علیه مقام های هنگ کنگی در حالی اجرایی می‌شود که برخی کشورهای غربی نیز محدودیت‌های تجاری علیه هنگ کنگ اجرا کرده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در روز ملی چین پلیس هنگ کنگ ۶۰ تظاهرکننده دموکراسی خواه را بازداشت کرد

سرزمین پریان؛ یخ‌بندان زمستانی در شهر «جی‌لین» چین

انتقاد مقامات ارشد چین و روسیه از سیاست آمریکا؛ نقش مجمع شیانگشان در دیپلماسی نظامی چیست؟