Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیکی هیلی: اگر بایدن رئیس جمهور شود، بار دیگر به توافق هسته‌ای ایران می‌پیوندد

John Bazemore
John Bazemore Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیکی هیلی: «همه پیشرفتهایی که ما در موضوع اسرائیل و خاورمیانه داشتیم.... در صورت ریاست جمهوری جو بایدن، همه این پیشرفتها از بین می‌رود. زیرا آنها قصد دارند که به عقب برگردند و در تلاشند که به توافق هسته‌ای ایران بازگردند.»

آگهی

نیکی هیلی، سفیر پیشین ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل می‌گوید اگر جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا در ماه نوامبر به پیروزی برسد، تمام پیشرفتهای سیاسی به دست آمده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از دست خواهد رفت.

او با اشاره به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی میان ایران و قدرتهای بزرگ جهان گفت: «اگر جو بایدن رئیس جمهور شود، بار دیگر به این توافق هسته‌ای خواهد پیوست.»

خانم هیلی روز یکشنبه در جریان میزگردی که بصورت غیرحضوری به میزبانی «ائتلاف یهودیان جمهوریخواه» آمریکا تشکیل شده بود، از اقدامات دونالد ترامپ از جمله انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس و خروج از توافق هسته‌ای ایران دفاع کرد و گفت: «همه پیشرفتهایی که ما در موضوع اسرائیل و خاورمیانه داشتیم.... در صورت ریاست جمهوری جو بایدن، از بین می‌رود. زیرا آنها قصد دارند که به عقب برگردند و در تلاشند دوباره به توافق هسته‌ای ایران بپیوندند.»

بنا بر گزارش وبسایت جروزالم پست، خانم هیلی سخنانش را اینگونه ادامه داد: «به تفاوتهای جو بایدن و رئیس جمهور ترامپ نگاه کنید. چه کسی سفارت آمریکا را به بیت‌المقدس منتقل کرد؟ چه کسی از توافق با ایران خارج شد؟»

او همچنین با اشاره به تلاش‌های آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی برای صادر شدن قطعنامه‌ای در سازمان ملل برای محکوم کردن حماس گفت: «چه کسی به من اجازه داد تا برای اولین بار موضوع حماس را در سازمان ملل مطرح کنم؟»

نیکی هیلی افزود: «آیا می‌خواهید تسلیم بایدن شوید؟ یعنی کسی که در موضوع سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر به افرادی همچون ایلهان عمر و برنی سندرز نزدیک می‌شود... بایدن زمانی که حماس به اسرائیل حمله می‌کرد و کسی کاری انجام نمی‌داد، کجا بود؟»

خانم هیلی همچنین با تاکید بر اینکه در حال حاضر چین اصلی‌ترین تهدید آمریکا است، اعلام کرد بسیاری از رؤسای جمهور آمریکا از جمله باراک اوباما و معاون پیشین او جو بایدن به این واقعیت که «چین مدتهاست یک ماموریت استراتژیک در قبال کشور ما دارد» نگاه ساده انگارانه‌ای دارند.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیکی هیلی رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شد

جهانی بدون سلاح‌ هسته‌ای؛ آرزوی بازماندگان فاجعۀ اتمی ناکازاکی در هفتادوپنجمین سالگرد آن

جو بایدن: قصد ندارم مکان سفارت آمریکا در بیت‌المقدس را تغییر دهم