Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر دفاع اسرائیل خود را قرنطینه کرد

وزیر دفاع اسرائیل خود را قرنطینه کرد
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اقدام احتیاطی بنی گانتس در قرنطینه کردن خود پس از دومین موج شیوع ویروس کرونا در اسرائیل صورت گرفته است.

آگهی

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد که به دلیل نگرانی‌های به وجود آمده پس از مجاورت با فردی مبتلا به بیماری کووید۱۹ خود را قرنطینه کرده است.

گانتس که بر اساس توافق با بنیامین نتانیاهو به دولت ائتلافی اسرائیل راه یافته و قرار است پس از یک دوره هجده ماهه عهده‌دار سمت نخست‌وزیری شود، حال عمومی خود را خوب توصیف و تصریح کرده که بر اساس حس مسئولیت خود را از دیگران جدا کرده است.

وزیر دفاع اسرائیل در ادامه یادآور شد که تا زمان دریافت نتیجه آزمایش تشخیص بیماری کووید۱۹ کارهای خود را از راه دور انجام می‌دهد.

اقدام احتیاطی بنی گانتس در قرنطینه کردن خود پس از دومین موج شیوع ویروس کرونا در اسرائیل صورت گرفته است.

این در حالیست که پیش از آقای گانتس چند تن دیگر از مسئولان بلند پایه دولت اسرائیل در اقدامی احتیاطی پس از شیوع مجدد ویروس کرونا به قرنطینه رفته بودند.

گفتنی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز در موج نخست شیوع بیماری همه‌گیر کووید۱۹ برای مدتی خود را قرنطینه کرده بود.

دولت اسرائیل در تلاش برای کنترل این بیماری و جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا، از ابتدای هفته جاری محدودیت‌های جدیدی را در این کشور اعمال کرده است.

از جمله این اقدامات فشار به دستگاه قانون‌گذاری برای دادن چراغ سبز جهت ورود قانونی سازمان امنیت داخلی این کشور به کارزار مقابله با ویروس کرونا است.

بر اساس مقرارت جدید، تجمعات در اماکن عمومی با محدودیت‌هایی روبرو شده و سالن‌های پذیرایی، رستوران‌ها، بارها، مراکز فرهنگی و ورزشی از جمله باشگاه‌های بدن سازی و استخر‌ها تا اطلاع ثانوی بسته شده‌اند.

یک مسئول بلند‌پایه وزارت بهداشت اسرائیل روز گذشته (سه‌شنبه‌ هفتم ژوئیه) در اعتراض به نحوه کنترل بیماری و شیوه مقابله با تبعات موج دوم شیوع ویروس کرونا از سمت خود استعفا داد.

سیگال سادتسکی که ریاست اداره خدمات بهداشت عمومی را برعهده داشت در نامه‌ای بلند بالا ضمن اعلام استعفای خود اعلام کرد که کارزار کنترل همه‌گیری ویروس و مقابله با بیماری کووید۱۹ در کشور دچار سوء مدیریت شده است.

اسرائیل پس از شیوع موج نخست همه‌‌گیری ویروس کرونا خیلی زود دست به اقدامات پیشگیرانه زد و محدودیت‌های وسیعی برای نحوه حضور شهروندان و نیز چگونگی ادامه فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی اعمال کرد. این اقدامات سبب شد تا همه‌گیری کووید۱۹ تا چند هفته پیش به نظر تحت کنترل بیاید اما موج دوم شیوع بیماری به یکباره شهروندان و دولت اسرائیل را غافلگیر کرد.

کارشناسان معتقدند که برداشتن برخی محدودیت‌ها و بی توجهی به افزایش تدریجی موارد روزانه ابتلا به بیماری کووید۱۹ از ابتدای ماه ماه گذشته، در تسهیل شرایط برای رقم خوردن موج دوم بیماری تاثیرگذار بوده است.

ویروس کرونا هم‌اکنون در اسرائیل روزانه دست‌کم ۱۰۰۰ نفر را مبتلا می‌کند. این میزان نسبت به آمار روزانه ارائه شده در دوره اوج نخست شیوع بیماری کووید۱۹ با افزایش چشمگیر روبرو بوده است.

شمار کل مبتلایان به ویروس جدید کرونا در اسرائیل به ۳۲ هزار و ۷۱۴ نفر و شمار قربانیان آن به دست‌کم ۳۴۳ نفر رسیده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل و امارات متحده عربی برای مبارزه با کرونا همکاری می‌کنند

مقابله متفاوت با کرونا؛ نتانیاهو از سازمان اطلاعات اسرائیل خواست وارد عمل شود

«رکوردشکنی» صادرات نظامی اسرائیل؛ مشتریان کدام کشورها هستند؟