افزایش احتمال به تعویق افتادن برقراری دوباره پروازهای تهران-استانبول

Iran Air's new commercial aircrafts are parked at Mehrabad airport in Tehran, Iran
Iran Air's new commercial aircrafts are parked at Mehrabad airport in Tehran, Iran   -  Copyright  AP Photo/Tasnimnews
نگارش از یورونیوز فارسی

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران از احتمال بالای به تعویق افتادن موعد برقراری دوباره پروازهای تهران-استانبول خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران از احتمال بالای به تعویق افتادن موعد برقراری دوباره پروازهای تهران-استانبول خبر داد.

آقای اسعدی سامانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری مهر با اعلام این خبر یادآور شد که با ادامه روند تشدید شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش روزانه تعداد مبتلایان بیماری کووید-۱۹، امکان تغییر تاریخ آغاز مجدد پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و خارجی در مسیر تهران-استانبول وجود دارد.

البته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران خاطر نشان کرده که در حال حاضر پروازهای موردی بین تهران و استانبول به منظور جابجایی اتباع دو کشور ترکیه و ایران انجام می‌شود.

پیش‌تر وزرای خارجه ایران و ترکیه توافق کرده بودند که پروازهای تهران- استانبول از ابتدای اوت (۱۱ مرداد) از سر گرفته شود.

به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران، مجموع پروازهای خارجی ایرلاین‌های ایرانی پس از شیوع ویروس کرونا به ۱۰ پرواز در هفته کاهش یافته که شامل دو پرواز در هفته به پاریس، دو پرواز هفتگی به آمستردام، ۳ پرواز به لندن، یک پرواز به منچستر، یک پرواز به بانکوک (تایلند) و یک پرواز هم به کوالالامپور است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط