Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رکوردشکنی همزمان کارزارهای انتخاباتی ترامپ و بایدن در جمع‌آوری کمک‌های مالی

Former Vice President Joe Biden speaks in Wilmington, Del., on March 12, 2020, left, and President Donald Trump speaks at the White House in Washington on April 5, 2020
Former Vice President Joe Biden speaks in Wilmington, Del., on March 12, 2020, left, and President Donald Trump speaks at the White House in Washington on April 5, 2020 Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی رسانه‌های آمریکا می‌گویند که کارزار انتخاباتی آقای ترامپ تاکنون نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار به پخش تبلیغات تلویزیونی در شبکه‌های خصوصی و محلی اختصاص داده‌ است.

آگهی

کارزارهای انتخاباتی جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها همزمان مدعی شدند که رکورد جمع‌آوری کمک‌های مالی در حمایت از دونالد ترامپ و جو بایدن در ماه ژوئن شکسته شده است.

کارزار انتخابات مجدد دونالد ترامپ به مقام ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده که رکورد کمک‌های مالی حامیان آقای ترامپ در ماه ژوئن با پرداخت ۱۳۱ میلیون دلار شکسته شده و در مقابل کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها هم تایید کرده که با جذب ۱۴۱ میلیون دلار کمک مالی، موفق‌تر از جمهوری‌خواهان عمل کرده است.

مطابق گزارش کارزار انتخاباتی جمهوری‌خواهان، طی ماه گذشته میلادی روزانه به طور متوسط ۴.۳ میلیون دلار جذب ستاد انتخاباتی آقای ترامپ شده و در روز تولد او یعنی ۱۴ ژوئن بالاترین رقم روزانه با دریافت ۱۴ میلیون دلار ثبت شده است.

برَد پارسکِیل، مدیر کازار انتخاباتی آقای ترامپ در ارزیابی دلایل ثبت این رکود گفت که کتمان نمی‌توان کرد که شور و شوق مردم آمریکا برای کمک به پیروزی مجدد دونالد ترامپ در حال افزایش است. او دلیل افزایش این تمایل را اهمیت بالای دغدغه‌های اقتصادی در انتخاب نامزد مطلوب توسط مردم ارزیابی کرد.

این در حالی است که طی ماه مه نیز مجموع کمک جمع‌آوری شده توسط کارزار انتخاباتی آقای ترامپ ۷۴ میلیون دلار اعلام شد که باز هم کمتر از رقم ۸۰ میلیون دلاری بود که کارزار دموکرات‌ها در حمایت از نامزد خود، جو بایدن دریافت کرده بود.

کارزار حامی آقای بایدن تصریح کرده که مجموع کمک مالی جذب شده توسط این کارزار طی سه ماه گذشته ۲۸۲ میلیون دلار بوده، در حالی که در این مدت تنها ۲۶۶ میلیون دلار توسط کارزار پشتیبان آقای ترامپ جذب شده است.

با این حال، جمهوری‌خواهان تاکید دارند که کارزار انتخاباتی نامزد مورد حمایت آنها در حال حاضر ۲۹۵ میلیون دلار موجودی نقد برای هزینه‌کرد طی رقابت‌های ۴ ماه آینده در اختیار دارد. دموکرات‌ها تاکنون در مورد اعلام موجودی نقد ستاد آقای بایدن سکوت کرده‌اند.

مطابق ادعای شبکه خبری سی‌بی‌اس، کارزار انتخاباتی آقای ترامپ تاکنون نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار به پخش تبلیغات تلویزیونی در شبکه‌های خصوصی و محلی اختصاص داده‌ است. از جمله ۳۷ میلیون دلار در فلوریدا، ۱۸ میلیون دلار در اوهایو، ۱۶.۵ میلیون دلار در کارولینای شمالی، بیش از ۱۴.۵میلیون دلار در پنسیلوانیا، ۷ میلیون دلار در ویسکانسین و ۵ میلیون دلار در آریزونا.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر(۱۳ آبان) آینده برگزار خواهد شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه یک نظرسنجی: بایدن پیشتاز است اما هواداران ترامپ شور و شوق بیشتری دارند

پلیس آمریکا: توماس کروکس قبل از شلیک به ترامپ با گوشی خود «پورن» جستجو کرده بود

ادامه مقاومت بایدن در برابر درخواست‌ها برای کناره‌گیری: «هفته آینده به کارزار انتخاباتی برمی‌گردم»