Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیونگ تهدید کرد؛ «نیروی نظامی به مرز کره جنوبی اعزام می‌کنیم»

کره شمالی به دنبال تنش‌های اخیر حضور نظامی در مرزهای جنوبی را تقویت می‌کند
کره شمالی به دنبال تنش‌های اخیر حضور نظامی در مرزهای جنوبی را تقویت می‌کند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کره شمالی جدا از تهدید در خصوص حضور نظامی و تقویت نیروهای مرزی تاکید کرده که به زودی در واکشن به اقدامات تبلیغاتی سئول دست به اقدام‌های مشابه در خاک کره جنوبی می‌زند ضمن آنکه خود را برای انجام تمرین‌های نظامی در طول مرزهای این کشور با کره جنوبی نیز آماده می‌کند.

آگهی

پیونگ‌یانگ روز چهارشنبه در رویکردی تهدیدآمیز اعلام کرد که قصد دارد حضور نظامی خود را در مرزهای این کشور با همسایه جنوبی تقویت کند.

این اقدام که قرار است با اعزام نیروی نظامی به سوی مرزها و بازسازی برخی پست‌های نگهبانی در منطقه حائل غیرنظامی همراه شود تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول را در پی انهدام ساختمان دفتر ارتباطات این کشور با کره جنوبی در منطقه مرزی کائسونگ تشدید می‌کند.

تهدید کره شمالی برای تقویت حضور نظامی در مرزهای جنوبی در حالی مطرح می‌شود که پیونگ‌یانگ پیشتر نسبت به پخش هوایی اعلامیه‌های تبلیغاتی از سوی کره جنوبی به شدت اعتراض کرده و با محکوم کردن آنچه «اقدامات تحریک آمیز و ضد کره شمالی» خوانده شد احتمال لشگر‌کشی به سوی مرزهای این کشور با همسایه جنوبی را منتفی ندانسته بود.

کره شمالی همچنین در راستای تغییر رفتار با کره جنوبی پیشنهاد گفتگو با نمایندگان کره جنوبی را رد کرده است. رسانه‌ها پیش‌تر اعلام کرده بودند که مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی پیشنهاد اعزام یک فرستاده ویژه برای گفتگو با مقامات کره شمالی را مطرح کرده اما این پیشنهاد از جانب پیونگ‌یانگ رد شده است.

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی در واکنش به پیشنهاد مذاکره از سوی سئول این پیشنهاد را «شوم و به دور از نزاکت» توصیف کرده بود.

خواهر کیم جونگ اون که از نفوذ و اختیارات ویژه‌ای در دولت کره شمالی برخوردار است همچنین با تهدید سئول تصریح کرده بود که در صورت تداوم یافتن فعالیت های تبلیغاتی بر ضد پیونگ‌یانگ کشورش به توافق نظامی منعقد شده در سال ۲۰۱۸ خاتمه خواهد داد.

توافق سال ۲۰۱۸ میان دو کره زمینه ایجاد یک منطقه حائل غیرنظامی و خالی از تسلیحات را در مرزهای دو کشور فراهم کرده بود.

کره شمالی جدا از تهدید در خصوص حضور نظامی و تقویت نیروهای مرزی تاکید کرده که به زودی در واکنش به اقدامات تبلیغاتی سئول دست به اقدام‌های مشابه در خاک کره جنوبی می‌زند ضمن آنکه خود را برای انجام تمرین‌های نظامی در طول مرزهای این کشور با کره جنوبی نیز آماده می‌کند.

در پی شدت گرفتن تنش میان دو کره و بویژه پس از انهدام ساختمان دفتر ارتباطی میان دو کشور، پیام‌هایی با مضمون دعوت به خویشتن‌دای و پرهیز از اقدامات تحریک آمیز از سوی پایتخت‌های بزرگ کشورهای غربی به سوی پیونگ‌یانگ و سئول سرازیر شد.

ساختمان دفتر ارتباطی میان کره شمالی و کره جنوبی سال ۲۰۱۸ در پی حصول توافقات کلی میان کیم جونگ اون و مون جائه این پس از سه دور گفتگو در منطقه مرزی کائسونگ ایجاد شد.

این دفتر به نخستین عنصر فیزیکی برای نگه داشتن و تقویت پل ارتباطی میان دو کره تبدیل شد و بارها میزبان نمایندگان دو کشور برای انجام مذاکره و گفت‌وگو در زمینه‌های مختلف شد.

بهبود روابط میان پیونگ‌یانگ و سئول همچنین گامی بزرگ در جهت کاهش تنش‌های نظامی و بهبود روابط میان کره شمالی و ایالات متحده تلقی شد.

به اعتقاد بسیاری از تحلیل‌گران تیرگی روابط میان پیونگ‌یانگ و سئول حاصل تبعات منفی دومین نشست بزرگ سران آمریکا و کره شمالی است که فوریه ۲۰۱۹ بدون حصول نتیجه‌ای محسوس در هانوی به اتمام رسید.

جنگ دو کره به مدت سه سال طی سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ به طول انجامید و با یک توافق ترک مخاصمه و نه با توافق صلح پایان یافت؛ این بدان معنی است که دو کشور همسایه همچنان در وضعیت جنگی به سر می‌برند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: تیراندازی مرزبانان کره شمالی و جنوبی اتفاقی بود

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی از قصدش برای پرتاب ماهواره‌های بیشتر و تقویت نیروهایش در مرز خبر داد