خواهرِ رهبر کره شمالی به سئول: ارسال اعلامیه قطع نشود توافقنامه نظامی فسخ است

Access to the comments نظرها
نگارش از نیما قدکپور
خواهر رهبر کره شمالی
خواهر رهبر کره شمالی   -   کپی رایت  AP Photo

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی، به کره جنوبی هشدار داد تا از ارسال و توزیع اعلامیه در مناطق مرزی بین دو کشور خودداری کند در غیراین صورت توافقنامه نظامی دوجانبه فسخ خواهد شد.

خانم جونگ که گفته می شود بصورت غیررسمی رئیس دفتر رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، است هشدار به همسایه جنوبی را بصورت یک بیانیه که از تلویزیون ملی کره شمالی پخش شد، به گوش رهبران کره جنوبی رساند.

اشاره کیم یو جونگ به توزیع صدها هزاراعلامیه ضد حکومتی، علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره است که بتازگی در منطقه مرزی بین دوکره و در داخل خاک کره شمالی در اختیار شهروندان این منطقه قرارگرفته است.

در بیانیه خواهر رهبر کره شمالی می خوانیم : « اگر چنین نیت شرورانه‌ای که در مقابل چشمان ما صورت گرفته است به بهانه «آزادیهای فردی» و یا « آزادی بیان» صورت گیرد مقامات کره جنوبی باید به زودی با مرحله دشوار و سختی روبرو شوند.»

کیم یو جونگ، در بیانیه‌اش تاکید کرد که درصورت ادامه عملیات توزیع اعلامیه‌های ضدحکومتی، پیمان نظامی بین دو کره که در سال ۲۰۱۸ امضاشده است، تمام ارزش خود را از دست خواهد داد.

در پاسخ به بیانیه کره شمالی، سخنگوی وزارت «اتحاد کره جنوبی» که مسئول امور بین دو کره است، خواستار توقف عملیات انتشار و پخش اعلامیه در منطقه مرزی شد.

یو سانگ کی، سخنگوی این وزارتخانه در یک جلسه توجیهی گفت: «ارسال اعلامیه باعث افزایش تنش با کره شمالی، ایجاد آسیب به محیط زیست و به خطر افتادن قانون ملک خصوصی می شود.» وی تاکید کرد که دولت کره جنوبی موازینی اتخاذ می کند تا مانع از پخش و انتشار بیانیه در منطقه مرزی شود.