خواهرِ رهبر کره شمالی دوباره سئول را تهدید کرد

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خواهر رهبر کره شمالی می‌گوید دستور داده است تا اقدامات قاطعانه‌ای در مقابل کره جنوبی در دستور کار قرار گیرد.

آگهی

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی روز شنبه ۱۴ ژوئن در بیانیه‌ای خطاب به دولت کره جنوبی تهدید کرد، پیونگ یانگ به زودی دفتر فرهنگی میان دو کشور را که نماد ارتباط میان دو کره به شمار می‌رود تعطیل خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، این تهدید خواهر کیم جونگ اون به دلیل آنچه پیونگ یانگ فعالیت‌های ضد تبلیغاتی کره جنوبی در مرزهای دو کشور و علیه دولت کره شمالی می‌خواند، طرح شده است.

خانم کیم یو جونگ، پیشتر همسایه جنوبی خود را تهدید کرده بود در صورت تعلل سئول در قطع کردن فعالیت‌های ضد پیونگ یانگ، کشورش به توافق نظامی که در سال ۲۰۱۸ میان دو کشور به امضا رسید خاتمه خواهد داد.

خانم کیم در بیانیه‌ای خود می‌نویسد: «با استفاده از اختیارات خود که از جانب مقام معظم رهبری و همچنین حزب و دولت دریافت کرده‌ام، دستور دادم در مقابله با دشمن [کره جنوبی] اقدامات قاطعانه بعدی صورت پذیرد.»

خواهر رهبر کره شمالی، البته اشاره نکرده اقدامات پیونگ یانگ شامل چه سیاست‌هایی خواهد بود.

ناظران سیاسی معتقدند کره شمالی از عدم پیشرفت مذاکرات میان پیونگ یانگ و واشنگتن ناراضی است و با اعمال فشار بر همسایه جنوبی خود می‌خواهد به نحوی نارضایتی خود را به تصویر بکشد.

بعد از گذشت حدود ۲ سال از نخستین دیدار میان رهبران آمریکا و کره شمالی، همچنان تحریم‌های جهانی علیه پیونگ یانگ به قوت خود باقیست و این کشور نتوانسته است از دیدار با دونالد ترامپ منافغ سیاسی و اقتصادی خود را بطور عملی بهبود ببخشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواهرِ رهبر کره شمالی به سئول: ارسال اعلامیه قطع نشود توافقنامه نظامی فسخ است

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد