Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آلمان برای ریاست اتحادیه اروپا آماده می‌شود؛ رابطه با چین در مرکز توجه‌ها

صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری چین
صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واژه «همکاری متقابل» در این متن به نظر می‌رسد ارجاع به شکایت شرکت‌های آلمانی باشد که خواهان حضور در بازارهای چین به مانند شرکت‌های چینی هستند که در بازار آلمان حضور فعال دارند.

آگهی

با توجه به اینکه آلمان تا دو هفته دیگر ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را در اختیار می‌گیرد، در پیش‌نویس تهیه شده برای تعیین خط مشی‌های خود، نحوه ارتباط اتحادیه اروپا با چین را مورد توجه ویژه قرار داده است.

آلمان ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را از اول ژوئیه (نیمه دوم سال ۲۰۲۰) برعهده می‌گیرد. این کشور پیش‌نویسی را تهیه کرده است که سیاست‌هایش برای این دوره از ریاست اتحادیه اروپا را روشن‌تر می‌کند. آلمان پیش‌نویسی را نیز ماه مارس تهیه کرده بود که پیش‌نویس جدید به روز رسانی شده طرح قبلی است.

در بخشی از این سند ۲۴ صفحه‌ای که رویترز بخش‌هایی از آن را منتشر کرده،‌ آمده است: «می‌خواهیم همکاری با چین را گسترش دهیم و برای همکاری‌های متقابل بیشتر در همه زمینه‌های سیاست‌گذاری فعالیت می‌کنیم.»

واژه «همکاری متقابل» در این متن به نظر می‌رسد ارجاع به شکایت شرکت‌های آلمانی باشد که خواهان حضور در بازارهای چین به مانند شرکت‌های چینی هستند که در بازار آلمان حضور فعال دارند.

سیاست چین برای تمام نهاد‌ها و کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید یک شکل و متعادل باشد و به سمت منافع و ارزش‌های مشترک اتحادیه اروپا در بلند مدت سوق پیدا کند
آلمان

در بخشی دیگر از این متن درباره چین آمده است: «سیاست چین برای تمام نهاد‌ها و کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید یک شکل و متعادل باشد و به سمت منافع و ارزش‌های مشترک اتحادیه اروپا در بلند مدت سوق پیدا کند.»

طبق گزارش رویترز، آلمان در پیش نویس به روز شده خود واژه «ارزش‌ها» را اضافه کرده است که می‌تواند تاکید بیشتر به موضوعاتی مانند دموکراسی، حقوق بشر و تنش‌ها در هنگ کنگ داشته باشد.

هفته گذشته آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با لی‌ کچیانگ، نخست وزیر چین از طریق ویدئو کنفرانس گفت‌وگو کرد و موضوعاتی مانند تجارت آزاد مورد بحث قرار گرفت. در این گفت‌وگو طبق گزارش سخنگوی صدراعظم آلمان، خانم مرکل بر انجام اقداماتی برای ایجاد رفتار عادلانه و مساوی با شرکت‌های خارجی تاکید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امید به پایان رکود در تابستان؛ رشد فراتر از انتظار شاخص اطمینان سرمایه‌گذاران آلمانی

پلیس چین طرح ربودن میلیاردر ۷۷ ساله را خنثی کرد

هشدار چین: آمریکا روابط را «به سمت یک جنگ سرد جدید» می‌کشاند