پلیس چین طرح ربودن میلیاردر ۷۷ ساله را خنثی کرد

افسران پلیس چین (عکس تزئینی است)
افسران پلیس چین (عکس تزئینی است)   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

پلیس شهر فوشان اعلام کرده که در جریان خنثی کردن طرح ربودن هی شیانگژیان به کسی آسیبی نرسیده است.

پلیس چین اعلام کرد که پنج نفر را که با هدف ربودن هی شیانگژیان، یکی از ثروتمندترین افراد این کشور وارد خانه ویلایی او شده بودند بازداشت کرده است. 

پسر هی شیانگژیان روز یکشنبه به پلیس اطلاع داده بود که عده ای وارد ویلای پدرش در شهر فوشان شده اند. برخی گزارش ها حاکی است که پسر ۵۵ ساله هی شیانگژیان پس از فرار از ویلای پدرش با شنا در رودخانه توانسته بود خود را به نقطه امنی برساند و پلیس را از حضور افرادی با «مواد منفجره» در محل اقامت پدرش آگاه کند. 

برخی از ساکنان محله ای که ویلای هی شیانگژیان در آن واقع شده است اعلام کرده اند که بنا به دستور پلیس یکشنبه شب و صبح دوشنبه اجازه خروج از منازلشان را نداشتند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هی شیانگژیان، ۷۷ ساله، یکی از بنیانگذاران گروه تجاری مایدیا (Midea Group) در چین است. مایدیا یکی از مهم ترین تولیدکنندگان لوازم الکتریکی منازل در جهان محسوب می شود. 

پلیس شهر فوشان اعلام کرده که در جریان خنثی کردن طرح ربودن هی شیانگژیان به کسی آسیبی نرسیده است. از این سرمایه دار چینی در فهرست فوربس به عنوان ششمین فرد ثروتمند چین یاد شده است. او همچنین در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در جایگاه سی و ششم قرار دارد. ثروت او نزدیک به ۲۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است. 

پلیس همچنان در حال تحقیق در مورد این تلاش برای ربودن هی شیانگژیان است. گروه تجاری مایدیا ضمن تائید حادثه روز یکشنبه از پلیس فوشان تشکر کرده است. 

تلاش برای ربودن یکی از بنیانگذاران مایدیا توجه زیادی را در شبکه های اجتماعی چین به خود جلب کرده است.

مطالب مرتبط