Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازگشت کرونا به چین؛ قرنطینه محلی و تعطیلی مراکز فرهنگی و ورزشی در پکن

بازگشت کرونا به چین
بازگشت کرونا به چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی شیوع دوباره ویروس کرونا در چین، شهردار پکن روز دوشنبه از تعطیلی کلیه مراکز فرهنگی و ورزشی در کلان‌شهر پایتخت خبر داد.

آگهی

مقامات دولتی در چین روز دوشنبه از اعمال مقررات قرنطینه در ۱۰ محله مسکونی دیگر واقع در پایتخت این کشور خبر دادند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که بنا به اظهارات مسئولان وزارت بهداشت چین ظرف بیست و چهار ساعت گذشته ۳۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در پکن شناسایی شده است.

در پی شیوع دوباره ویروس کرونا در چین، شهردار پکن روز دوشنبه از تعطیلی کلیه مراکز فرهنگی و ورزشی در کلان‌شهر پایتخت خبر داد.

یک مسئول بلند‌پایه شهری در پکن نیز گفته است که قرار است در مبادی ورودی محله‌های مسکونی پایتحت ایستگاه‌های کنترل دمای بدن و انجام تست‌های تشخیص بیماری برقرار شود. این ایستگاه های بازرسی پیش از این با کاهش چشمگیر شمال مبتلایان به ویروس کرونا از میان برداشته شده بود. 

مقامات دولتی در پکن پس از ثبت موارد جدید بیماری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ناحیه هایدیان که گفته می‌شود منشا آن یک بازار عمده فروشی در این بخش از شمال غرب پایتخت چین بوده ۱۰ محله دیگر را تحت مقرارت قرنطینه قرار داده‌اند.

Andy Wong/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
تعطیل شدن یک بازار عمده فروشی محصولات غذایی در پایتخت چین در پی شناسایی موارد جدید ابتلا به کروناAndy Wong/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

رسانه‌های محلی در پکن پیش از این از قرنطینه ۱۱ محله دیگر در ناحیه فنگتای واقع در جنوب کلان‌شهر پکن خبر داده و اعلام کرده بودند که یک بازار بزرگ فروش محصولات تازه در این ناحیه به عنوان منشا آلودگی به ویروس شناسایی و تعطیل شده است.

چین اواخر دسامبر گذشته با ثبت نخستین موارد آلودگی به ویروس کرونا که منشا آن یک بازار فروش محصولات غذایی دریایی عنوان شده بود به کانون اصلی شیوع بیماری کووید۱۹ در جهان تبدیل شد.

مقامات پکن پس از اعمال مقرارت شدید قرنطینه در ووهان، به عنوان خاستگاه اصلی شیوع ویروس و چندین منطقه دیگر از این کشور به تازگی خبر از ریشه‌کن شدن بیماری کووید۱۹ داده بودند.

وزارت بهداشت چین با این حال طی دو روز ابتدایی هفته جاری از شناسایی ۱۹ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در پایتخت خبر داده بود. بر این اساس دو مرکز محصولات غذایی دریایی و گوشتی به نام های «جیان‌فدی» و «جینگ شان» در شهر پکن روز یکشنبه برای ضد عفونی کامل و نمونه برداری تعطیل شدند.

Ng Han Guan/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
شهروند چینی ماسک به صورت در یکی از بازارهای عرضه محصولات تازه غذایی قدم می‌زندNg Han Guan/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

مقامات بهداشتی پایتخت چین خواستار آن شده‌اند که کلیه کارکنان دو بازار یاد شده مورد آزمایش‌ها دقیق تشخیص بیماری کووید۱۹ قرار بگیرند. افرادی که به تازگی از این دو بازار بازدید یا خرید کرده‌اند به همراه ساکنان محله‌ای که این دو مرکز عمده فروشی محصولات تازه در آن واقع شده قرار است نیز قرار است از نظر آلودگی به ویروس مورد آزامایش قرار گیرند.

دولت چین از شناسایی ۴۹ مورد جدید ابتلا به ویروس در کل کشور ظرف بیست و چهار ساعت گذشته خبر داده و اعلام کرده است که ۳۶ نفر از این افراد در پایتخت مبتلا به کرونا شده‌اند.

این در حالیست پایتخت ۲۰ میلیون نفری چین تاکنون در جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا به نسبت موفق عمل کرده بود.

ویروس کرونا از نخستین روزهای ثبت و شناسایی در چین تا کنون بیش از ۸۳ هزار نفر را در این کشور مبتلا کرده و جان بیش از ۴ هزار و ششصد نفر دیگر را گرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش موارد ابتلا به کرونا در پکن؛ از ۸ میلیون نفر تست گرفته شد

پلیس چین طرح ربودن میلیاردر ۷۷ ساله را خنثی کرد

ترامپ روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت را قطع و چین را تهدید به تحریم کرد