Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کرونا در چین؛ وضعیت هشدارآمیز در پکن در پی شناسایی مبتلایان جدید

Police and security officials watch as workers line up outside a building holding a beef and lamb market in Beijing that was closed by authorities Friday, June 12, 2020
Police and security officials watch as workers line up outside a building holding a beef and lamb market in Beijing that was closed by authorities Friday, June 12, 2020 Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نگرانی‌ها از آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا در چین پس از آن آغاز شده است که مقامات پکن روز پنجشنبه یک مورد مبتلا به کووید-۱۹ و روز جمعه ۲ مورد دیگر را شناسایی کردند.

آگهی

شناسایی سه فرد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن، پایتخت چین پس از ۲ ماه، باعث شد که مقامات این کشور چندین بازار عمده فروشی مواد غذایی را تعطیل و بازگشایی مدارس ابتدایی را به تعویق بیاندازند.

چین که نخستین کشوری بود که ویروس کرونا در پایان سال ۲۰۱۹ در آن شیوع یافت، موفق شد بطور قابل توجهی مانع گسترش این بیماری و کنترل آن شود بطوری که روزانه تنها تعداد انگشت شماری فرد مبتلا به این بیماری شناسایی می شد که بیشتر کسانی بودند که از سفر خارجی به چین باز می کشتند.

با این حال نگرانی‌ها از آنجا بار دیگر آغاز شده است که مقامات چین روز پنجشنبه یک مورد مبتلا به کووید-۱۹ و روز جمعه ۲ مورد دیگر را شناسایی کردند. شناسایی آخرین مورد مبتلا به کووید-۱۹ در پکن به حدود ۲ ماه پیش در اواسط ماه آوریل باز می گردد.

۲ فرد جدید مبتلا به کووید-۱۹ کارکنان یک مرکز تحقیقاتی گوشت هستند. به گفته مقامات شهرداری پکن، یکی از این ۲ نفر اخیرا به شهر «چینگ دائو» در شرق چین سفر کرده است.

دو بازار عمده فروشی مواد غذایی که روز جمعه تعطیل شدند، مکانهایی بوده‌اند که این ۲ مبتلا به ویروس در آنها رفت و آمد کرده بودند.

مقامات نگرانند که پیدا شدن موارد جدید ابتلا به کرونا به معنای آغاز موج دوم شیوع کرونا در چین باشد به همین دلیل بازگشایی مدارس ابتدایی که برای روز دوشنبه برنامه ریزی شده بود را به تعویق انداختند.

دانش‌آموزان چینی از پایان ماه آوریل و بعد از ۳ ماه تعطیلی اجباری و آموزش از راه دور، در مقاطع مختلف و بر اساس یک جدول زمانبندی در حال بازگشت به مدرسه‌هایشان هستند.

همچنین کاربران شبکه «ویبو» که معادل توییتر در چین است در نوشته‌هایشان از پیدا شدن بیماران جدید مبتلا به کووید-۱۹ در پکن اعلام نگرانی کرده‌اند و برخی کاربران شناسایی بیماران جدید در پکن را به معنای آغاز موج دوم شیوع ویروس ارزیابی کرده‌اند.

تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در چین تاکنون ۸۳ هزار نفر اعلام شده است که بیش از ۷۸ هزار نفر آنها بهبود یافته‌اند و ۴۶۳۴ نفر نیز جانشان را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شناسایی ویروس جدید همزمان با شیوع دوباره کرونا در چین

کاهش موارد ابتلا به کرونا در پکن؛ از ۸ میلیون نفر تست گرفته شد

پلیس چین طرح ربودن میلیاردر ۷۷ ساله را خنثی کرد