Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برج ایفل با هفت میلیون بازدیدکننده در سال به روی گردشگران گشوده می‌شود

برج ایفل
برج ایفل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ ورسای،‌ دیگر مکان پربازدید برای گردشگرانی که به پایتخت فرانسه سفر می‌کنند از روی ششم ماه جاری میلادی درهای خود را به روی گردشگران باز کرد.

آگهی

برج ایفل، مشهورترین نماد پایتخت فرانسه پس از سه ماه تعطیلی به دلیل همه‌گیری بیماری کووید۱۹ از روز بیست و پنجم ژوئن بار دیگر به روی بازدیدکنندگان باز می‌شود.

علاقمندان به بازدید از این بنای مهم گردشگری تنها اجازه دارند تا طبقه دوم برج و آنهم فقط از راه پلکان‌ها بالا بروند. استفاده از آسانسور برای صعود از برج ایفل ممنوع اعلام شده و بازدیدکننگان موظف هستند که ماسک به صورت داشته باشند.

شرکتی که مدیریت بهره‌برداری از برج ایفل را برعهده دارد با انتشار خبر بازگشایی این مکان مهم توریستی در وبسایت خود اعلام کرد: «برج ایفل به صورتی استثنایی در پی شیوع بیماری همه‌گیر کووید۱۹ به مدت بیش از سه ماه به روی بازدیدکنندگان بسته شد. این دوره که طولانی‌ترین تعطیلی برج از زمان جنگ دوم جهانی بود قرار است ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۲۵ ژوئن به اتمام برسد.»

ایفل،‌ معروف ترین بنای تاریخی در پاریس با ۳۲۴ متر ارتفاع از اوایل ماه مارس پس از گسترش ویروس کرونا در فرانسه به روی بازدیدکنندگان بسته شد اما در عوض هر شب با ترفند‌ها و تزئینات نوری و گرافیکی به محلی برای تقدیر و تشکر از پرستاران و کارکنان مراکز درمانی و پزشکی تبدیل گشت.

Christophe Ena/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
تقدیر از پرستاران و کارکنان مراکز درمانی با نمایش تصاویر آنها به روی برج ایفلChristophe Ena/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

کاخ ورسای،‌ دیگر مکان پربازدید برای گردشگرانی که به پایتخت فرانسه سفر می‌کنند از روی ششم ماه جاری میلادی درهای خود را به روی گردشگران باز کرد.

این در حالیست که مسئولان موزه لوور اعلام کرده‌اند که از ششم ژوئیه پذیرای علاقمندان به بازدید از این مکان پرجاذبه هستند.

دولت فرانسه از اوایل ماه مه با برداشتن مقررات سخت‌گیرانه و محدودیت‌های ناشی از قرنطینه به تدریج مسیر بازگشت احتیاط آمیز به زندگی عادی را برای شهروندان فراهم کرده است.

فرانسه همانند اغلب کشورهای اروپایی اعلام کرده‌اند که از اواسط ماه جاری میلادی مرزهای خود را خواهند گشود.

ویروس کروتا تاکنون جان بیش از ۲۹ هزار نفر را در فرانسه گرفته و بیش از ۱۵۴ هزار نفر را نیز در این کشور مبتلا کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برج ایفل پس از سه ماه تعطیلی به روی بازدید‌کنندگان باز شد

اعتراض کارکنان بخش بهداشت فرانسه: ما پول می‌خواهیم نه مدال

دولت فرانسه به شهروندان: در تعطیلات تابستانی به خارج سفر نکنید