Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دولت فرانسه به شهروندان: در تعطیلات تابستانی به خارج سفر نکنید

فرانسه از شهروندان خود خواست تابستان به خارج سفر نکنند
فرانسه از شهروندان خود خواست تابستان به خارج سفر نکنند Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر محیط زیست فرانسه در گفتگو با شبکه خبری رادیویی «فرانس انتِر» همچنین اعلام کرده که دولت در نظر دارد هفته آینده بخشی دیگر از محدودیت‌های مربوط به سفرهای داخلی را که هم اکنون به مسافت ۱۰۰ کیلومتری از منزل شهروندان محدود شده،‌ کاهش دهد.

آگهی

دولت فرانسه که پس از دو ماه وضع مقررات سختگیرانه برای کنترل و مهار بحران کرونا به تازگی برخی محدودیت‌ها را کاهش داده از شهروندان این کشور خواست در تعطیلات تابستانی به خارج سفر نکنند.

الیزابت بورن، وزیر محیط زیست فرانسه روز یکشنبه با طرح این درخواست تصریح کرد: دولت نمی‌خواهد که شهروندان فرانسوی برای تعطیلات تابستان به خارج از کشور بروند و به آنها توصیه می‌شود که تعطیلات خود را داخل کشور بگذرانند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه اوایل ماه جاری میلادی به شکل تلویحی سفرهای عمده به خارج از کشور در طول تعطیلات تابستانی، آنطور که در شرایط عادی مرسوم است را غیرمحتمل توصیف کرده و حتی از شهروندان کشورش خواسته بود برای کاستن از خطر شیوع مجدد ویروس کرونا مسافرت‌های خود به اروپا نیز محدود کنند.

الیزابت بورن، وزیر محیط زیست فرانسه در گفتگو با شبکه خبری رادیویی «فرانس انتِر» همچنین اعلام کرده که دولت در نظر دارد هفته آینده بخشی دیگر از محدودیت‌های مربوط به سفرهای داخلی را که هم اکنون به مسافت ۱۰۰ کیلومتری از منزل شهروندان محدود شده،‌ کاهش دهد.

Francois Mori/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
طرحی گرافیکی برای تشکر از پرستاران و کادر درمانی به زبان‌های مختلف با استفاده از نماد ماریان در شهر پاریسFrancois Mori/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

به گفته وزیر محیط زیست فرانسه پارک‌های شهر پاریس به دلیل آنکه پایتخت از حیث شیوع ویروس کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود.

اَن هیدالگو، شهردار پاریس به دفعات از دولت درخواست کرده که محدودیت‌های مربوط به پارک های پایتخت را لغو کند زیرا از دیدگاه وی شهروندان پاریسی عموما در آپارتمان‌های کوچک بدون حیاط زندگی می‌کنند و احتیاج به فضای باز برای تغییر روحیه و گذراندن اوقات فراغت دارند.

به گفته خانم هیدالگو وضعیت کنونی سبب شده تا شهروندان در اطراف پارک های بسته گردهم بیایند و این شرایط رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی را بسیار سخت کرده است.

ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۸۲ هزار نفر را در فرانسه مبتلا کرده و جان بیش از ۲۸ هزار شهروند فرانسوی را نیز را گرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برج ایفل با هفت میلیون بازدیدکننده در سال به روی گردشگران گشوده می‌شود

تقاضا برای افزایش دوره قانونی سقط جنین در فرانسه از ۱۲ به ۱۴ هفته

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند