Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تقاضا برای افزایش دوره قانونی سقط جنین در فرانسه از ۱۲ به ۱۴ هفته

تقاضا برای افزایش دوره قانونی سقط جنین در فرانسه از ۱۲ به ۱۴ هفته
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دکتر فیلیپ فوشه می گوید نگرانی ما در روزهای اخیر افزایش یافته است چرا که می بینیم زنانی که می خواهند به بارداری شان خاتمه دهند الان و بعد از پایان قرنطینه مراجعه می کنند در حالی که دوره قانونی سقط جنین برای آنها به پایان رسیده است.

آگهی

جمعی از پزشکان، انجمن‌های حمایت از حقوق زنان و نمایندگان مجلس در فرانسه روز چهارشنبه خواستار افزایش دوره قانونی سقط جنین از ۱۲ هفته به ۱۴ هفته شدند.

این تقاضا به دلیل نگرانی از افزایش تعداد درخواست های سقط جنین در هفته‌های آینده و بدنبال دو ماه قرنطینه در این کشور صورت می گیرد.

سارا دوروشه، از بنیانگذاران جنبش فمینیستی «برنامه ریزی خانواده» که برای آموزش جنسی، سقط جنین و برابری مبارزه می کند، می گوید: «در حال حاضر موضوعی که اهمیت دارد، تضمین انتخاب سقط جنین برای زنان و همچنین تضمین روشهای پایان دادن به بارداری در محل زندگی زنان در فرانسه است.»

از آغاز دوره قرنطینه در فرانسه برای جلوگیری از ابتلای بیشتر به ویروس کرونا، این جنبش فمینیستی درباره آثار زیان‌بار قرنطنیه بر روی حق سقط جنین زنان هشدار داده و خواستار افزایش دوره قانونی سقط جنین تا ۱۴ هفته از زمان آغاز بارداری شده است.

اخیرا دولت فرانسه با افزایش دوره سقط جنین در خانه موافقت کرده است و این دوره از ۷ هفته به ۹ هفته افزایش یافته است که از نظر حامیان حقوق زنان «اولین قدم» در این مسیر است اما نمی تواند همه مشکلات پیش روی زنان، در وضعیتی که بیمارستان‌ها به شدت با افزایش بیماران کووید-۱۹ روبه‌رو هستند، را حل کند.

شارلوت بیلو، از مدیران انجمن «برنامه ریزی خانواده» می گویند زنان در فرانسه در دروان قرنطینه با مشکلات فراوانی برای سقط جنین روبه‌رو بوده اند زیرا بسیاری از قرارها، لغو شدند، برخی مراکز بهداشتی بسته شدند و نگرانی از ابتلا به کووید-۱۹ برای زنانی که می خواهند به بارداری شان پایان دهند، استرس زا بوده است.

به گزارش این انجمن، بین ۱۶ مارس (آغاز قرنطینه در فرانسه) تا ۱۰ مه (پایان قرنطینه) تعداد تماس‌ها با این انجمن ۳۴ درصد افزایش یافته است که بیشتر سوالاتی درباره وضعیت اورژانسی برای سقط جنین، تست بارداری و عقب افتادن عادت ماهانه داشته‌اند.

هنوز تعداد سقط جنین‌‌های انجام شده در طول دوران قرنطینه در فرانسه اعلام نشده است با این حال متخصصان ژنیکولوژی (زنان و زایمان) از کاهش فعالیت‌هایشان در هفته‌های اخیر خبر داده‌اند.

دکتر فیلیپ فوشه می گوید نگرانی ما در روزهای اخیر افزایش یافته است چرا که می بینیم زنانی که می خواهند به بارداری شان خاتمه دهند الان و بعد از پایان قرنطینه مراجعه می کنند در حالی که دروه قانونی سقط جنین برای آنها به پایان رسیده است.

در این شرایط که قانون اجازه سقط جنین بیشتر از ۱۲ هفته را نمی دهند، برخی از زنان به دنبال داروی سقط جنین به سایت‌های اینترنتی مراجعه می‌کنند که می توانند سلامت آنها را به خطر بیاندازد.

با این حال تمام تقاضاها برای افزایش دوره سقط جنین تاکنون در مجلس ملی فرانسه رد شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت فرانسه به شهروندان: در تعطیلات تابستانی به خارج سفر نکنید

ماکرون وعده داد مفهوم «رضایت» را به تعریف تجاوز جنسی در قوانین فرانسه بگنجاند

از سیمون دوبووار تا حمایت دولت؛ فرانسه برای گنجاندن حق سقط جنین در قانون اساسی چه راهی را طی کرد؟