Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرانسه و آلمان خواستار بازگشایی سریع مرزها در اروپا شدند

فرانسه و آلمان خواستار بازگشایی سریع مرزها در اروپا شدند
فرانسه و آلمان خواستار بازگشایی سریع مرزها در اروپا شدند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

متن بیانیه مسئولان پارلمانی دو کشور در حالی منتشر شد که قرار است مجمع مشترک پارلمانی فرانسه و آلمان دو روز دیگر برگزار گردد.

آگهی

فرانسه و آلمان از کشورهای اروپایی خواستند تا با گذشت چند هفته قرنطینه، برای بازگشایی مرزهای میان خود هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

ریشار فران، رئیس مجلس ملی فرانسه و ولفگانگ شوبله، همتای آلمانی‌اش روز سه شنبه پس از گفتگو با یکدیگر اعلام کردند: «فرانسه و آلمان باید به محض فراهم شدن شرایط در جهت برقراری مجدد رفت و آمد آزاد درون فضای شنگن اقدام کنند.»

رئیس مجلس ملی فرانسه که عضو حزب حاکم به رهبری رئیس جمهوری امانوئل ماکرون است و رئیس پارلمان آلمان که او نیز از اعضای با نفوذ حزب قدرتمند دموکرات مسیحی در این کشور است، هر دو پس از گفتگوی روز سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای تأکید کردند: «پیامدهای سنگین بسته ماندن مرز آلمان و فرانسه تا این زمان به جز استان‌های مرزی بر سایر نقاط در دو کشور نیز تأثیر گذاشته است. این پیامدها به ویژه ترمیم روابط میان فرانسه را نیز دشوار خواهد ساخت و بنابراین باید در این زمینه سریع اقدام کرد.»

متن بیانیه مسئولان پارلمانی دو کشور در حالی منتشر شد که قرار است مجمع مشترک پارلمانی فرانسه و آلمان دو روز دیگر برگزار گردد. هدف از برگزاری این مجمع تقویت روابط میان دو کشور با بهره‌گیری از تجربه مبارزه با همه‌گیری کووید ۱۹ اعلام شده است.

تاریخ در نظر گرفته شده برای بازگشایی مرزهای داخلی اروپا از نیمه ماه ژوئن است. اما بر خلاف دعوت کمیسیون اروپا برای هماهنگی هر چه بیشتر تصمیم‌های اعضا با هدف پرهیز از بی‌نظمی، کشورهای مختلف عضو اتحادیه تا کنون در تاریخ‌های گوناگون و با برنامه‌های متفاوت، لغو تدریجی قرنطینه را آغاز کرده‌اند.

رؤسای پارلمان‌های آلمان و فرانسه در بیانیه مشترک خود همچنین از ابتکار عمل رهبران دو کشور در اختصاص ۵۰۰ میلیارد یورو از بودجه اتحادیه برای بازسازی اقتصاد پساکرونا استقبال کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورای علمی فرانسه: بیماری کوید-۱۹ در کشور «زیر کنترل» درآمده است

بازگشایی بارها و رستوران‌های فرانسه پس از سه ماه تعطیلی

طرح داعش برای حمله به بازیکنان رئال مادرید خنثی شد