Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شورای علمی فرانسه: بیماری کوید-۱۹ در کشور «زیر کنترل» درآمده است

رعات فاصلهٔ اجتماعی در اماکن عمومی فرانسه همچنان ضروری است.
رعات فاصلهٔ اجتماعی در اماکن عمومی فرانسه همچنان ضروری است. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«انتشار این ویروس هنوز در جریان است، اما به‌کُندی. و مهمتر آنکه ابزارهایی برای تشخیص موارد تازه داریم.»

آگهی

رئيس شورای علمی فرانسه روز جمعه اعلام کرد بیماری همه‌گیر ناشی از ویروس کرونا در این کشور «زیر کنترل» در آمده است.

ژان فرانسوا دِلفِرِسی، رئيس شورای علمی فرانسه گفت: «انتشار این ویروس هنوز در جریان است، اما به‌کُندی. و مهمتر آنکه ابزارهایی برای تشخیص موارد تازه داریم.»

دولت فرانسه سیاست‌های خود درباره اعمال و پایان دادن به قرنطینه، نحوه کار مراکز آموزشی و همچنین توصیه به شهروندان درباره حفظ فاصله اجتماعی و تشویق به دورکاری را پس از مشورت با این شورا اتخاذ کرده است.

روز گذشته این شورا گزارشی منتشر کرد که در آن چهار حالت احتمالی برای آیندهٔ ویروس کرونا در این کشور پیش‌بینی شده بود. نخستین حالت که دانشمندان آن را «زیر کنترل بودن بیماری همه‌گیر» توصیف کرده‌اند، «مطلوب‌ترین حالت» عنوان شده است. ذیل این حالت احتمالی در این گزارش آمده است: «مادامیکه این ویروس پابرجاست، اقداماتی در راستای مقابله با آن ضروری است.»

حالت‌های بعدی به ترتیب عبارتند از: دوم، «پدیدار شدن خوشه‌های مزمن (بیماران)»، سوم، «شروع دوبارهٔ بیماری به شکل خاموش و پیش‌رونده که مهار آن سخت‌تر خواهد بود»، و چهارم، «وخیم‌تر شدن بحرانی اوضاع به‌شکلی که کنترل بیماری از دست خارج شود.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شورای علمی فرانسه اعلام کرده‌ است که وقوع حالت چهارم، دولت این کشور را وادار خواهد کرد میان «قرنطینهٔ دوباره» و «به‌ بار آمدن تلفات زیاد» یکی را انتخاب کند.

رئيس این شورا همچنین اعلام کرد: «هدف از این گزارش آن است که به‌یاری هم بتوانیم برای نشان دادن واکنش درست به رویدادهای ماه‌ها و هفته‌های آینده مهیّا شویم.»

آقای دِلفِرِسی گفت: «حالت اول محتمل‌ترین حالت است و خود ما هم مایل نیستیم حالت چهارم را به‌چشم ببینیم پس بیایید هر کاری لازم است بکنیم تا از رسیدن به آن نقطه دوری کنیم.»

شورای علمی فرانسه تصریح کرده است که در شرایط کنونی که واکسنی برای این بیماری موجود نیست و داروهای مؤثر هم محدود اند، رعایت اصول بهداشت عمومی و مسئولیت‌پذیری فردی حیاتی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض کارکنان بخش بهداشت فرانسه: ما پول می‌خواهیم نه مدال

بازگشایی بارها و رستوران‌های فرانسه پس از سه ماه تعطیلی

فرانسه و آلمان خواستار بازگشایی سریع مرزها در اروپا شدند