اعتراض کارکنان بخش بهداشت فرانسه: ما پول می‌خواهیم نه مدال

Thibault Camus
Thibault Camus Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«نه مدال، نه گاز اشک آور، فقط تخت و پول».

آگهی

صدها تن از کارکنان بخش بهداشت فرانسه روز پنج‌شنبه با برگزاری تظاهرات مقابل یکی از بیمارستان‌های شهر پاریس خواستار تعیین بودجه بیشتری برای بخش بهداشت این کشور شدند؛ بخشی که در خط مقدم مبارزه با شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

پزشکان و پرستاران معترض در حالی که ماسک بر چهره داشتند، علیه عملکرد دولت امانوئل ماکرون شعار دادند. برخی از آنها پلاکارت‌هایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «نه مدال، نه گاز اشک آور، فقط تخت و پول».

کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی فرانسه مدتهاست از دستمزدهای کم و نبود نیروی کافی در بیمارستان‌ها شکایت دارند و سال گذشته نیز بارها برای اضافه شدن بودجه این بخش، دست به اعتصاب زدند.

این اعتراضات در حالی برگزار می‌شود که تا کنون نزدیک به ۱۸۳ هزار نفر در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

علاوه بر مشکلاتی که بخش درمان فرانسه سالهاست با آن دست به گریبان است، اکنون کمبود ماسک و دستگاههای تنفس مصنوعی نیز کادر پزشکی یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان را به ستوه آورده است.

دولت اعلام کرده است به تمام نیروهای فعال در بیمارستان‌های عمومی این کشور و خانه‌های سالمندان واقع در مناطق آلوده ۱۵۰۰ یورو پاداش می‌دهد.

ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه نیز وعده داده است که در چهارچوب اصلاحات مد نظر دولت برای سیستم بهداشت عمومی، دستمزد کادر درمان را بطور قابل توجهی افزایش دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برج ایفل با هفت میلیون بازدیدکننده در سال به روی گردشگران گشوده می‌شود

شورای علمی فرانسه: بیماری کوید-۱۹ در کشور «زیر کنترل» درآمده است

طرح ۱۴۰ میلیون یورویی فرانسه برای حمایت از صنعت بحران‌زده شراب