دولت فرانسه با پذیرفتن حیوانات خانگی جدید در دوران قرنطینه موافقت کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
دولت فرانسه با پذیرفتن حیوانات خانگی جدید در دوران قرنطینه موافقت کرد
کپی رایت  AP Photo/Kin Cheung

دولت فرانسه به ساکنان این کشور اجازه داد که حتی با وجود محدودیت‌های سختگیرانه‌ای که برای مهار کرونا وضع شده، بتوانند به پناهگاه ویژه حیوانات بروند و حیوان خانگی جدیدی را از این مکان‌ها به خانه بیاورند.

وزارت کشور فرانسه روز شنبه اعلام کرد که این تصمیم در پی درخواست انجمن حمایت از حیوانات (SPA) گرفته شده است.

با آغاز مقررات قرنطینه در فرانسه، مدت سه هفته است که انجمن حمایت از حیوانات تمام ۶۲ شعبه خود را در سراسر این کشور تعطیل کرده است.

این انجمن دوشنبه گذشته خواستار تجدیدنظر دولت در اعمال محدودیتهای اجتماعی شد و اعلام کرد که شعبه‌های این انجمن در سراسر فرانسه مملو از هزاران حیوانی شده است که در انتظار پذیرفته شدن در خانه‌ای جدید هستند.

بر این اساس کریستف کاستنر، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد: «دولت صدای این انجمن را شنید و در حمایت کامل از رفاه حیوانات، بلافاصله مصمم به یافتن راه حل شد... در نهایت تصمیم گرفته شد تا در موضوع خروج از خانه با هدف پذیرفتن یک حیوان خانگی جدید از پناهگاههای حیوانات، انعطاف‌پذیری نشان داده شود.»

با این وجود برای پذیرش حیوان خانگی در دوران قرنطینه مقرراتی نیز وضع شده است؛ از جمله انتخاب آنلاین حیوان مورد نظر، تعیین غیرحضوری قرار ملاقات و درنهایت حضور تنها یک نفر برای تحویل گرفتن حیوان.

وزارت کشور فرانسه خاطرنشان کرد که با این شیوه، هم مقررات محدودیت رفت و آمد رعایت شده و هم جان حیوانات بیشماری حفظ می‌گردد.

بنا بر اعلام انجمن حمایت از حیوانات فرانسه در حال حاضر ۵ هزار حیوان خانگی در پناهگاههای این انجمن نگهداری می‌شوند؛ آنهم در حالی که حداکثر ظرفیت این پناهگاهها ۶ هزار حیوان است.