Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازگشایی بارها و رستوران‌های فرانسه پس از سه ماه تعطیلی

آماده سازی یک رستوران برای پذیرایی در پاریس
آماده سازی یک رستوران برای پذیرایی در پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر فرانسه اعلام کرد از سه شنبه آینده گام دوم رفع محدودیت ها در فرانسه آغاز می شود.

آگهی

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد که کافه ها و رستوران ها از دوم ژوئن، سه شنبه آینده در این کشور بازگشایی خواهندشد.

این تصمیم دولت فرانسه در راستای گام دوم رفع محدودیت های قرنطینه در این کشور است. البته بین هر میز رستوران باید دست کم یک متر فاصله باشد و رستوران ها تنها می توانند از گروه های کمتر از ده نفر پذیرایی کنند.

بدلیل اینکه استان ایل دو فرانس به مرکزیت پاریس کانون اصلی شیوع ویروس کرونا بوده است رستوران ها و بارها در پایتخت فرانسه تنها می توانند در فضای باز میزبان مشتریان باشند.

تمام مدارس در دوره دبستان و راهنمایی و برخی از دبیرستان ها نیز بازگشایی می شوند.

نخست وزیر فرانسه در سخنان روز پنجشنبه خود گفت:‌‌ « سرعت انتشار ویروس در این مرحله تحت کنترل است اما مردم باید هوشیار باشند زیرا ویروس هنوز وجود دارد.»

پارک ها در مناطقی که بیشترین آسیب را از کرونا دیدند نیز بازگشایی خواهند داشت. موزه ها و بناهای تاریخی در سراسر کشور بازگشایی می شوند اما مردم باید ماسک بپوشند. تئاترها نیز می توانند از دوم ژوئن میزبان علاقه مندان خواهند بود. سینماها اما تنها از۲۲ ژوئن درهایشان را می گشایند.

کلوب های شبانه همچنان تعطیل خواهند بود اما استخرها،‌ سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی نیز در مناطقی که سبز اعلام شده از روز ۲ ژوئن بازگشایی می‌شود. این مکان‌ها در مناطق نارنجی از روز ۲۲ ژوئن اجازه بازگشایی خواهند داشت. همچنین شهروندان فرانسوی اجازه خواهند داشت بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر در خاک این کشور سفر کنند.

بیماری کووید-۱۹ جان ۲۸۵۹۶ نفر در این کشور را گرفت و بیش از دوماه قرنطینه سراسری در این کشور بطول انجامید. اولین گام رفع محدودیت های قرنطینه، یازدهم ماه مه، ۲۲ اردیبهشت ماه گذشته عملی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش تصویری؛ رستوران‌ها با چه روش‌هایی فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند؟

شورای علمی فرانسه: بیماری کوید-۱۹ در کشور «زیر کنترل» درآمده است

فرانسه و آلمان خواستار بازگشایی سریع مرزها در اروپا شدند