Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آلمان و فرانسه از طرح ۵۰۰ میلیارد ‌یورویی برای رونق ‌اقتصاد ‌اتحادیه اروپا حمایت کردند

آلمان و فرانسه از طرح ۵۰۰ میلیارد ‌یورویی برای رونق ‌اقتصاد ‌اتحادیه اروپا حمایت کردند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون، رهبران آلمان و فرانسه با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین اعلام کردند تمام تلاش خود را برای اختصاص بودجه پانصد میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای کمک به اقتصاد کشورهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا خواهندکرد.

آگهی

رهبران فرانسه و آلمان اعلام كردند از ایجاد « اوراق قرضه مشترک کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای جمع آوری ۵۰۰ میلیارد یورو در جهت رونق اقتصادی اروپا» حمایت می كنند. اقتصاد اروپا در پی شیوع ویروس کرونا دچار بحران بی‌سابقه شده است.

آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون، صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه که در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین اعلام کردند تلاش می کنند تا تمامی کشورهای ناراضی از بودجه ۵۰۰ میلیارد یورویی را برای تخصیص آن راضی کنند.

در هفته‌های گذشته دانمارک و هلند، دو کشور عضو اتحادیه اروپا با تخصیص چنین بودجه‌ای مخالفت کرده اند. امانوئل ماکرون و آنگلا مرکل تاکید کردند که باید تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با بودجه پیشنهادی کمیسیون موافقت کنند تا بتوان آنرا به جریان انداخت. مشکل اصلی کشورهایی چون هلند و دانمارک اصولا با «نوع بازپرداخت این وام» است.

دو کشور آلمان و فرانسه پیش از این کنفرانس بیانیه‌ای صادر و در آن تاکید کردند که اروپا «بی سابقه‌ترین بحران اقتصادی تاریخ» را طی می کند.

کمک ۵۰۰ میلیارد یورویی کمیسیون اروپا به کشورهایی که بیشترین خسارت را از شیوع ویروس کرونا دیده اند اولین بار توسط اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا مطرح شد. رهبران دو ابرقدرت اقتصادی اروپا با حمایت از رئیس کمیسیون اروپا اعلام کردند که «کمیسیون اروپا باید تخصیص این بودجه را در اولویت برنامه کاری خود قراردهد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استونی با رد بسته نجات اقتصادی: زیر بار طرح «ایالات متحده اروپا» نمی‌رویم

درخواست امباپه از جوانان فرانسوی: در انتخابات شرکت کنید، رای شما تفاوت را رقم خواهد زد

انتخابات پارلمانی فرانسه؛ راست‌های افراطی در نظرسنجی‌ها از ائتلاف چپ‌ها محبوب‌ترند