Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وارث امپراطوری سامسونگ به اتهام دستکاری در قیمت سهام و حسابرسی بازداشت می‌شود

لی‌جائه یونگ، وارث شرکت سامسونگ
لی‌جائه یونگ، وارث شرکت سامسونگ Copyright Kim Hong-Ji/AP
Copyright Kim Hong-Ji/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان‌های کره‌جنوبی در پی انجام تحقیقات درباره ادغام‌های جنجالی شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۵ و اتهام کلاهبرداری در حسابداری این شرکت روز پنجشنبه ۴ ژوئن‌ (۱۵ خرداد) خواستار بازداشت لی‌جائه یونگ، وارث شرکت سامسونگ شد.

آگهی

دادستان‌های کره‌جنوبی در پی انجام تحقیقات درباره ادغام‌های جنجالی شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۵ میلادی و اتهام کلاهبرداری در حسابداری این شرکت روز پنجشنبه ۴ ژوئن‌ (۱۵ خرداد) خواستار بازداشت لی‌جائه یونگ، وارث شرکت سامسونگ شد.

این اقدام دردسر جدیدی را برای آقای لی ایجاد می‌کند که پیش از این بازداشت شده بود و دو سال پیش در فوریه ۲۰۱۸ از زندان رهایی پیدا کرده بود.

جائه‌-یونگ ۵۱ ساله که فرزند لی کون-هی، مدیرعامل شرکت سامسونگ است در تابستان سال ۲۰۱۷ به اتهام ارتشا، فساد مالی و سوءاستفاده از اموال عمومی به پنج سال زندان محکوم شده بود، حکمی که بعدها تعلیق شد. افشای مواردی از رشوه دادن شرکت سامسونگ به مقام‌های دولت کره جنوبی به سقوط و بازداشت خانم پارک گئون-هی، رئیس جمهوری پیشین این کشور منجر شد.

دادستان‌های کره‌جنوبی اینبار می‌گوید که به‌دنبال بازداشت آقای لی با موارد اتهامی دیگر از جمله به ظن دستکاری قیمت سهام و نقض قوانین حسابرسی هستند.

آسوشیتدپرس
شرکت کره‌ای سامسونگ زیر مجموعه‌ها فراوانی داردآسوشیتدپرس

سامسونگ هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده است.

دادستانی کره جنوبی پس از شکایت ناظر مالی اقدام به انجام تحقیقات درباره تقلب در حسابداری شرکت دارویی سامسونگ بیولوژیکز، از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت صنایع چیل در سال ۲۰۱۵ کرد. ارزش سهام این شرکت در آن سال به ۳.۷ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده بود.

طبق گزارش آژانس خبری یونهاپ کره‌جنوبی، دادستان‌ها می‌گویند که این تخلف کمک کرد تا ارزش سهام شرکت صنایع چیل که آقای لی بزرگترین سهامدار آن است نیز افزایش یابد و در نهایت با شرکت سامسونگ سی اند تی ادغام شد.

دادستان‌های کره‌جنوبی ماه گذشته در آخرین تحقیقات خود چند باز از آقای لی بازجویی کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پسر ۱۲ ساله‌ با سود ۴۳٪ در بورس؛ نماد تجارت خرده‌فروشی در کره جنوبی

رونمایی از گلکسی اس‌۲۴؛ گوشی مجهز به هوش مصنوعی سامسونگ چه ویژگی‌هایی دارد؟

«گلکسی زد فولد ۵»؛ از گوشی تاشو و جدید سامسونگ چه می‌دانیم؟