آغاز بازجویی از معاون سامسونگ توسط دادستان ویژه

آغاز بازجویی از معاون سامسونگ توسط دادستان ویژه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لی جی یونگ، معاون اول شرکت سامسونگ پس از آنکه یک شب را به اتهام دست داشتن در فساد مالی در بازداشت و در سلولی حدودا ۷ متری گذراند، روز شنبه مقابل دادستان ویژه حاضر…

آگهی

لی جی یونگ، معاون اول شرکت سامسونگ پس از آنکه یک شب را به اتهام دست داشتن در فساد مالی در بازداشت و در سلولی حدودا ۷ متری گذراند، روز شنبه مقابل دادستان ویژه حاضر شد.

آقای لی ۴۸ ساله، وارث غول صنعتی کره جنوبی متهم است که با هدف تامین منافع سیاسی و تجاری، مبلغی نزدیک به ۴۰ میلیون دلار را به یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری این کشور پرداخته است.

او روز شنبه در ساعت ۵ و ۲۰ دقیقه به وقت گرینویچ مقابل دادستان ویژه برای ادامه بازپرسی حاضر شد. بنا بر گزارش دفتر دادستان ویژه در روز جمعه، او با اتهاماتی از جمله رشوه، اختلاس، پنهان کردن دارایی ها در خارج از کشور و شهادت دروغ مواجه است.

انتشار اخبار رسوایی مالی که نزدیکان پارگ گون هه، رئیس جمهوری کره جنوبی در آن دست داشتند منجر به آن شد که در دسامبر گذشته پارلمان کره جنوبی به تعلیق خانم پارک از مقام ریاست جمهوری رای دهد. رئیس جمهوری کره جنوبی هم اکنون در انتظار حکم دادگاه قانون اساسی این کشور است تا تعلیق او را تایید یا رد کند.

در این رسوایی گسترده، نام چند شرکت صنعتی دیگر کره جنوبی نیز مطرح شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد

رهبری غرب‌ستیز و پوپولیست یا محبوب و قربانی؛ ظهور، سقوط و صعود عمران خان در کشور ژنرال‌ها

افشای کلاهبرداری ده‌ها میلیون دلاری مقامات اوکراینی در خرید تسلیحات برای دفاع در برابر روسیه